Syntetické farby Revell

Painst and varnishes, airbrush guns
Uživatelský avatar
Peter Badár
Příspěvky: 320
Registrován: 20 říj 2011, 14:40
Bydliště: Spišská Nová Ves, Slovensko

Syntetické farby Revell

Příspěvek od Peter Badár »

Kým sa mi podarilo porezať sa žiletkou, tak si tu zakladám novú tému a rád by som bol, keby ste mi tu písali nejaké tipy, triky ohľadom farieb Revell, predovšetkým syntetík. Môj prvý problém je, že mám akosi problem rozmiešať Revell 90 (strieborná). Ako sa len snažím, nikdy si nerozmiešám a vždy sa mi to nepodarí. Používam riedidlo S 6006. Keď už sa mi zdá, že aj je trošku rozmiešaná a viac to už nejde, tak keď to dám do pištole aj spolu s riedidlom, zase to má charakter nerozmiešanej farby. Neviem ako sa to prejavuje na nastriekanom modelu no mám pocit, že tiež sú časti, kde je model viac žiarivejší a niekde tmavší. Tak zatiaľ idem študovať tú stovku strán napísaných ohľadom týchto farieb na ModelForum.
Snímka562.jpg
Snímka563.jpg
Tento rok:
Postavené modely: Grumann F6F-3 (1/72, Academy), Messerschmitt Bf 109 G-6/R-6/Trop (1/72, Italeri), Messerschmitt Me 163 (1/72, Academy)
Práve staviam: P-51D (1/72, Revell), Focke-Wulf Fw 190 D-9 (1/72, Airfix), Kawasaki Ki-61-I KAId (1/72, Hasegawa), Grumman TBF-1 (1/72, Academy)

„Najväčším šťastím človeka je, keď môže žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“
Honoré de Balzac

Milujem ťa Rainbow Dash.
Uživatelský avatar
markus1152
Příspěvky: 336
Registrován: 22 pro 2011, 21:04
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Syntetické farby Revell

Příspěvek od markus1152 »

z tej foto z pištole by som povedal že je ešte hustá. ja si farbu vždy trocha prebublem v pištoli. musí byť ako mlieko. to počuješ ked už je namiešaná. a tým sa netráp že to vypadá akoby niekde tmavšia -svetlejšia pri nástreku sa to stratí.
INTRUDER/PROWLER hotovo:zásoba 6:10
Uživatelský avatar
Peter Badár
Příspěvky: 320
Registrován: 20 říj 2011, 14:40
Bydliště: Spišská Nová Ves, Slovensko

Re: Syntetické farby Revell

Příspěvek od Peter Badár »

V pištoli je už nariedená. Však som to aj písal. Ja teraz striebornú používam iba na odhalenie škrabancov a nerovností na Ki-61 viď. stavba. Ja len že keď bude staviať celostrieborný P-51.
Tento rok:
Postavené modely: Grumann F6F-3 (1/72, Academy), Messerschmitt Bf 109 G-6/R-6/Trop (1/72, Italeri), Messerschmitt Me 163 (1/72, Academy)
Práve staviam: P-51D (1/72, Revell), Focke-Wulf Fw 190 D-9 (1/72, Airfix), Kawasaki Ki-61-I KAId (1/72, Hasegawa), Grumman TBF-1 (1/72, Academy)

„Najväčším šťastím človeka je, keď môže žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“
Honoré de Balzac

Milujem ťa Rainbow Dash.
Boda
Příspěvky: 220
Registrován: 14 led 2012, 20:23
Bydliště: Planá nad Lužnicí

Re: Syntetické farby Revell

Příspěvek od Boda »

pozor na ředidlo!!! 6006 je na štětec a 6001 je na stříkání , každý ředidlo je trochu jiný.
Uživatelský avatar
Ján Paulik
Příspěvky: 234
Registrován: 11 úno 2013, 16:41

Re: Syntetické farby Revell

Příspěvek od Ján Paulik »

Peťo ak ti môžem poradiť tak striebornú na tu P-51 skús zainvestovať do Mr color Supermetalic. Vyjde sice na 10 eur ale vydrží hodne dlho, ja som s tým nastriekal 2 mustangy (1/48, 1/72 a asi dvakrat použil miesto surfacera) a ešte stále mam asi trištvrte flaštičky.Ta farba je uplne super, sice trocha smrdi viac než by bolo vhodne ale skus to nieako poriešiť :)
Obrázek
IPMS-KPM-Tatranskí Orli
Plastic Session 2013
Všetky moje dokončené modely

"Oni nechápu, že je v tom omnoho viac než obliecť sa ako vojak a ísť strieľať po ľuďoch,
je to životný štýl, je to o disciplíne, o priateľstve.
A že čo to robím? Hrám sa na vojaka, ale oni to nechápu..."

-Ján Paulik-
Former member of the
C/1-87 INF 10MD(SK)
Odpovědět Předchozí témaNásledující téma

Zpět na „Barvy a laky, stříkací pistole, stříkání“