Test stříkacích pistolí Fengda

Painst and varnishes, airbrush guns
Uživatelský avatar
Jakub Vilingr
Příspěvky: 224
Registrován: 20 říj 2011, 09:23
Bydliště: Líně, divoký západ :-D
Kontaktovat uživatele:

Test stříkacích pistolí Fengda

Příspěvek od Jakub Vilingr »

Uživatelský avatar
davidek007
Příspěvky: 1087
Registrován: 15 říj 2011, 18:10
Bydliště: Plzeň

Re: Test stříkacích pistolí Fengda

Příspěvek od davidek007 »

super testík Jakube..o:)

Sám mám dvě Fengdy a jsem nadmíru spokojen...o:) mam 202 s 0,3 a 200 s 0,2 tryskou a za ty peníze,,jsou opravdu bezvadné, je asi zřejmé, že pokročilý modelář zakoupí lepší pistoli, ale tato značka je ideální a finančně přístupná začínajícím modelářům..takže je skvělé že je Kubrt otestoval...o:)
V plánu letadla: KF-16C 1/72 Aca, F/A-18C 1/72 Aca, UH-1CHuey 1/35 Aca
Na stole: http://forum.modelarovo.cz/viewtopic.php?f=8&t=18, http://forum.modelarovo.cz/viewtopic.php?f=8&t=5
Pojistovak
Administrátor
Příspěvky: 3582
Registrován: 15 říj 2011, 14:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Test stříkacích pistolí Fengda

Příspěvek od Pojistovak »

Tak jsem se dozvěděl že něco dělám špatně.-))
Mám BD130 a stíkám s ní i freehand na 144:-))

Budu se muset nad sebou zamyslet.))
Ale jinak je to super stroj, spadla mi jehla, zabodla se do podlahy a jede dál jako by se nechumelilo.-))
Uživatelský avatar
Jakub Vilingr
Příspěvky: 224
Registrován: 20 říj 2011, 09:23
Bydliště: Líně, divoký západ :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Test stříkacích pistolí Fengda

Příspěvek od Jakub Vilingr »

BD-130 mne vyloženě zklamala, protože ono seřízení bylo dost strašidelný. Na plochy OK, ale na Luftwaffencamo ani omylem.

Někdy příští týden nahodím zbývající dvě pistole.

Jako věřím, že nakonec by s tím šlo něco dělat, ale to mě nakonec šlo i s Mikrotechnou... Není ale lepší si pořídit pistoli, ktrou vezmu a bez seřizování s tím dělám kouzla?
Pojistovak
Administrátor
Příspěvky: 3582
Registrován: 15 říj 2011, 14:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Test stříkacích pistolí Fengda

Příspěvek od Pojistovak »

Já neseřizuju na pistoli, tam snad ani není co.-)
Mám k tomu hadici s mikroregulaci tlaku, to je vyloženě luxusní záležitost.)
Uživatelský avatar
Speedy
Příspěvky: 2334
Registrován: 25 říj 2011, 15:46

Re: Test stříkacích pistolí Fengda

Příspěvek od Speedy »

Já měl dvě Fengdy a taky jsem z toho byl rozčarovanej. Špatný dílenský zpracování apod. Nakonec jsem se vrátil k mé staré Puma-United AB1008 0,3 mm, která je sice taky z Číny, ale je o dost líp udělaná. Mám jí už asi 6 let a je už dost jetá, ale stříká suprově. Úplně nejlepší co jsem měl byla Hansa 251, ale ta mi zemřela.
Rok 2024:
1/72 - Roland D.IIa, Mustang Mk.III, Spitfire mk.XIV & Flying bomb V-1, M. Messenger Mk.II, P-40F/L
1/48 - Bf-109K-4
Rok 2023:
1/72 - BV-607, Hurricane Mk.IIc, D.520, MS-406, MB-155, LVG C.VI, La-5UTI, La-5FN, F6F-3, Tempest Mk.V, Ha-1112 Buchon
1/48 - P-400, Hurricane Mk.IIc
1/35 - T-34/76 kořistní

Rozestavěno 2024: 1/72 Me-262A-1+Avia S-92+Me-262A-1/U3, 1/72 B-26C Marauder
Uživatelský avatar
davidek007
Příspěvky: 1087
Registrován: 15 říj 2011, 18:10
Bydliště: Plzeň

Re: Test stříkacích pistolí Fengda

Příspěvek od davidek007 »

tak já mám tedy asi kliku na dílenské zpracování, jsou v pohodě, žádné ostré hrany, groty atd,,co znám....pouze je fakt že jsou mírně nevyváženné a o něco težší,,to jo,,ale jinak se dá na to zvyknout...takže já jsem spokojený.. ;) jednu jsem kupoval u Marka Rotscheinů a druhou před rokem cca u Art & Hobby, tedy u původní firmy, už nevím její přesné jméno..
V plánu letadla: KF-16C 1/72 Aca, F/A-18C 1/72 Aca, UH-1CHuey 1/35 Aca
Na stole: http://forum.modelarovo.cz/viewtopic.php?f=8&t=18, http://forum.modelarovo.cz/viewtopic.php?f=8&t=5
Uživatelský avatar
Ludek Spunda
Příspěvky: 32
Registrován: 25 říj 2011, 08:24
Bydliště: Hradec Kralove

Re: Test stříkacích pistolí Fengda

Příspěvek od Ludek Spunda »

Ono recenzovat Fengdy je dost orisek bych rekl. Bohuzel je na trhu pod stejnym oznacenim nekolik produktu, ktere jsou od sebe kvalitou na hony vzdalene. Nevim presne jaky faktor urcuje kvalitu, ale podle meho se pod znackou Fengda prodavaji pistole od ruznych vyrobcu v Cine a od toho se odviji kvalita. Clovek muze mit stesti a trefit na kousek, ktery bude kvalitni, nebo naopak totalni srot. Paradoxne za stejnou cenu a pod stejnym oznacenim....Ja mel zrovna stesti na velmi podareny kus a byl jsem spokojeny. Sice po trech letech doslouzila ale za ty prachy svuj ucel splnila. A jak psal Kuba, pro zacinajici modelare je to dost dobry start.
Uživatelský avatar
Patrik Kamencay
Příspěvky: 102
Registrován: 17 říj 2011, 20:19

Re: Test stříkacích pistolí Fengda

Příspěvek od Patrik Kamencay »

ale zasa 100 ludi 100 chuti, ja mam 130 a nestazujem sa
Patrik "Kami" Kamencay, 15r.
Viete ako sa spozná veľmi nešikovný modelár? Ani sekunďák mu nezaschne.
Uživatelský avatar
Jakub Vilingr
Příspěvky: 224
Registrován: 20 říj 2011, 09:23
Bydliště: Líně, divoký západ :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Test stříkacích pistolí Fengda

Příspěvek od Jakub Vilingr »

Taky jsem začínal s nízkotlakou Mikrotechnou Holešovice a dokud jsem neměl kompresor, tak se dala ufouknout pusou :lol: Pak jsem měl Schneidera (nějakej klon Badgeru), Aerograf, dalšího nějakýho Badgera, pak Hansu 281, která byla super, pak Triplexe a Harder and Steenbeck Ultra a nyní mám Iwatu HP-C Plus. Mimo to jsem testoval Sotar 2020, Badger 361 nebo jak se to jmenovalo.

Jednoznačně musím říci, že nejslabší zpracování měla právě ta BD-130. Na testování mám 2 - jedna byla dílensky šíleně udělaná a ta druhá jakž takž... Nicméně nedařilo se mi jednoduše nastříkat to co zvládnu s Iwatou bez seřizování... Nicméně ta BD-202 není vůbec zlá a vyloženě mne potěšila práce s BD 180 a 186 o kterých budu mít následující test.

Ta BD 130 je opravdu pistole na rozjezd. Věřím ale, že rozsáhlým zkoušením se s ní může dostat solidní výsledek, nicméně to nedosáhne kvality Triplexu, Harder and Steenbeck a nebo Iwaty... Na plochy (laky a surfacery) je ale ucházející, to jo.
Aspon
Příspěvky: 266
Registrován: 19 říj 2011, 22:19

Re: Test stříkacích pistolí Fengda

Příspěvek od Aspon »

taky jedu na Fengdě...:) asi ne moc rozšířené BD-200, ale zatím maximální spokojenost, milimetrové čárky nejsou problém a na zpracování nemám jediné křivé slovo. Zatím slouží rok, tak uvidím, jak dlouho vydrží :)
Uživatelský avatar
davidek007
Příspěvky: 1087
Registrován: 15 říj 2011, 18:10
Bydliště: Plzeň

Re: Test stříkacích pistolí Fengda

Příspěvek od davidek007 »

taky ji mam BD 200 a je super,,hold mame kliku na kusy...o:))
V plánu letadla: KF-16C 1/72 Aca, F/A-18C 1/72 Aca, UH-1CHuey 1/35 Aca
Na stole: http://forum.modelarovo.cz/viewtopic.php?f=8&t=18, http://forum.modelarovo.cz/viewtopic.php?f=8&t=5
Pojistovak
Administrátor
Příspěvky: 3582
Registrován: 15 říj 2011, 14:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Test stříkacích pistolí Fengda

Příspěvek od Pojistovak »

No jo, tak ja to co neumí pistole musím dohánět tréninkem a rukama.-))
Uživatelský avatar
Patrik Kamencay
Příspěvky: 102
Registrován: 17 říj 2011, 20:19

Re: Test stříkacích pistolí Fengda

Příspěvek od Patrik Kamencay »

Ale treba si uvedomit ze nie je potreba len skvela pistol ale aj co to v modelarovi...
Patrik "Kami" Kamencay, 15r.
Viete ako sa spozná veľmi nešikovný modelár? Ani sekunďák mu nezaschne.
Odpovědět Předchozí témaNásledující téma

Zpět na „Barvy a laky, stříkací pistole, stříkání“