Jak lepit plechy, lepty - vteřinová lepidla, sekuďáky

Construction and glues
sanxo
Příspěvky: 80
Registrován: 30 říj 2011, 18:13
Bydliště: Lučenec

Re: Jak lepit plechy, lepty - vteřinová lepidla, sekuďáky

Příspěvek od sanxo »

davidek007 píše:všechny vteřináky jsou na základu kyanoakrylatu nebo se do nich ještě něco jiného přidá, ale všechny zapáchají velmi podobně,,,,
Ano, máš pravdu.

Ja som skôr myslel zápach šíriaci sa do priestoru, keďže Jaridek spomínal svoj malý byt. Jednoducho ho necítiť (zapácha keď si k nemu čuchneš z bezprostrednej blízkosti), a tiež ním lepím v byte (inak práve som ho testoval na manželke, a nič necítila :mrgreen: )
Jaridek
Příspěvky: 232
Registrován: 05 lis 2011, 15:34
Bydliště: České Budějovice

Re: Jak lepit plechy, lepty - vteřinová lepidla, sekuďáky

Příspěvek od Jaridek »

Tak to jsem nechtěl, aby to odnesla tvoje manželka :D :lol: Dnes jsem koupil i ten Cyanofix,..... Sicomet a Alteco jsem objednal, takže vyzkouším vše a uvidíme co nakonec bude v pohodě, jen otestovat to nemám na kom, tak to risknu sám :)

Jinak děkuji chlapi za rady, J.
sanxo
Příspěvky: 80
Registrován: 30 říj 2011, 18:13
Bydliště: Lučenec

Re: Jak lepit plechy, lepty - vteřinová lepidla, sekuďáky

Příspěvek od sanxo »

Jaridek píše:Tak to jsem nechtěl, aby to odnesla tvoje manželka :D :lol:
ona je zvyknutá :mrgreen: dlhoročný tréning (najviac nadávala, keď som vytiahol tuším nejaký benzín, alebo čo to bolo :lol: )

Ale k téme - mohol by si potom sem hodiť nejaké vlastné poznatky o tých lepidlách. Nejaké zhrnutie.
Uživatelský avatar
davidek007
Příspěvky: 1087
Registrován: 15 říj 2011, 18:10
Bydliště: Plzeň

Re: Jak lepit plechy, lepty - vteřinová lepidla, sekuďáky

Příspěvek od davidek007 »

shrnutie o lepidlách Loctite, Permabond, Sicomet máš na první straně, topicu, když si to pozorně přečteš... :?
V plánu letadla: KF-16C 1/72 Aca, F/A-18C 1/72 Aca, UH-1CHuey 1/35 Aca
Na stole: http://forum.modelarovo.cz/viewtopic.php?f=8&t=18, http://forum.modelarovo.cz/viewtopic.php?f=8&t=5
sanxo
Příspěvky: 80
Registrován: 30 říj 2011, 18:13
Bydliště: Lučenec

Re: Jak lepit plechy, lepty - vteřinová lepidla, sekuďáky

Příspěvek od sanxo »

davidek007 píše:shrnutie o lepidlách Loctite, Permabond, Sicomet máš na první straně, topicu, když si to pozorně přečteš... :?
To porovnanie ma zaujíma konkrétne od Jarideka zhľadom na to, že používam Cyanofix (ktorý tiež kúpil). O ostatných lepidlách som už toho načítal dosť, avšak nikto ich ešte neporovnával s Cyanofixom, a dokonca som ani nepočul, že by ho niekto niekde spomínal, nie to používal. ;)
Jaridek
Příspěvky: 232
Registrován: 05 lis 2011, 15:34
Bydliště: České Budějovice

Re: Jak lepit plechy, lepty - vteřinová lepidla, sekuďáky

Příspěvek od Jaridek »

Jasně, nebude problém, napíšu ti s čím se mi dělalo lépe jestli s Cyanofixem, Sicometem nebo Altecem :)
Jaridek
Příspěvky: 232
Registrován: 05 lis 2011, 15:34
Bydliště: České Budějovice

Re: Jak lepit plechy, lepty - vteřinová lepidla, sekuďáky

Příspěvek od Jaridek »

Zdarec, tak jsem dnes vyzkoušel Sicomet a Cyanofix, Alteco zatím nedorazilo.

Sicomet 8300 - je dobrý i když docela zapáchá a je takový vzlínavý - měl jsem otevřenou ventilačku a stálo 240 Kč, ale 20 g, nicméně po slepení téměř okamžitě spo držel - plechy Eda k sobě, ačkoliv na příbalovém letáku uvádí u kovů 1 minutu, u ostatních 2 - 20 sekund a konečnou pevnost po 24 hodinách. Spoj mi přišel pevný a křehký, ale jen můj pocit...

Cyanofix - taky se mi s ním dobře lepilo, nebyl tolik cítit jako Sicomet, cena 25 Kč za 3 g, spoj mi také držel během několika vteřin a mám pocit, že je nejem pevný, ale i pružnější....také jsem lepil plechy mezi sebou i kolmo na sebe a jen jsem to trochu podlil...

Uvidím co to udělá při sesazování kokpitu, levou stranu jsem dělal Sicometem a druhou Cyanofixem, ale ten Cyanofix je i vzhledem k ceně přijatelnější a vlastnostmi mne také příjemně překvapil a je dostupný v řetězcích - aspoň u nás.
Uživatelský avatar
davidek007
Příspěvky: 1087
Registrován: 15 říj 2011, 18:10
Bydliště: Plzeň

Re: Jak lepit plechy, lepty - vteřinová lepidla, sekuďáky

Příspěvek od davidek007 »

Prosím tě,,,spoj u toho Sicometu, je tedy pevný nebo křehký??? víš jak to nejlépe vyzkoušíš, slep stejné věci na tupu oběma lepidly, nech je 24 hodin zaschnout a vytvrdit a pak s tím pomalu hýbej do stran, jako kdyz to chces ulomit,pomalu. Tak poznáš že spoj je křehký, když za něj vemeš a hned se ulomí a nebo vydrží déle než praskne, tím je pevnější(pružnější, houževnatější)..hmm? ;)
V plánu letadla: KF-16C 1/72 Aca, F/A-18C 1/72 Aca, UH-1CHuey 1/35 Aca
Na stole: http://forum.modelarovo.cz/viewtopic.php?f=8&t=18, http://forum.modelarovo.cz/viewtopic.php?f=8&t=5
Jaridek
Příspěvky: 232
Registrován: 05 lis 2011, 15:34
Bydliště: České Budějovice

Re: Jak lepit plechy, lepty - vteřinová lepidla, sekuďáky

Příspěvek od Jaridek »

:) Napsal jsem to blbě...., ale pravdu máš lepil jsem to dneska, takže moudřejší budu asi zítra - vyzkouším podle toho, jak jsi teď napsal...Působilo to pod prstem pevně, ale měl jsem pocit, že když s tím zakývám, tak to praskne :(
Uživatelský avatar
davidek007
Příspěvky: 1087
Registrován: 15 říj 2011, 18:10
Bydliště: Plzeň

Re: Jak lepit plechy, lepty - vteřinová lepidla, sekuďáky

Příspěvek od davidek007 »

jasne,,proste to nalep, jak jsem psal a nech to a zitra zkus postupne pacit, dle toho jaky to odpor bude vytvaret nez to praskne, tak to poznaz ne?? o:)
V plánu letadla: KF-16C 1/72 Aca, F/A-18C 1/72 Aca, UH-1CHuey 1/35 Aca
Na stole: http://forum.modelarovo.cz/viewtopic.php?f=8&t=18, http://forum.modelarovo.cz/viewtopic.php?f=8&t=5
Jaridek
Příspěvky: 232
Registrován: 05 lis 2011, 15:34
Bydliště: České Budějovice

Re: Jak lepit plechy, lepty - vteřinová lepidla, sekuďáky

Příspěvek od Jaridek »

Myslím, že jo :-) Akorát ti řeknu, že mi bylo líto zbavit se toho CMK debondéru, tak jsem to co se rozlilo zkusil otřít uchošťourem a rozpatlalo se to a tahal jsem z toho chlupy a vůbec se to nesetřelo :-( Je to tím debondérem nebo tím uchošťourem?
Uživatelský avatar
davidek007
Příspěvky: 1087
Registrován: 15 říj 2011, 18:10
Bydliště: Plzeň

Re: Jak lepit plechy, lepty - vteřinová lepidla, sekuďáky

Příspěvek od davidek007 »

cmk ti rozleptalo pravdepodobne plast s zbyle lepidlo se s tim smichalo..a ty chlupy jsou z toho uchostouru,to asi musis videt..o:)) chcce to hodne kvalitni uchostoury a nebo tu vatu uhladit, nez to pouzijs a nebo pouzit treba slaby stetecek a tim to setrit..to si vyzkousej, cim se ti to bude delat lepe...
V plánu letadla: KF-16C 1/72 Aca, F/A-18C 1/72 Aca, UH-1CHuey 1/35 Aca
Na stole: http://forum.modelarovo.cz/viewtopic.php?f=8&t=18, http://forum.modelarovo.cz/viewtopic.php?f=8&t=5
sanxo
Příspěvky: 80
Registrován: 30 říj 2011, 18:13
Bydliště: Lučenec

Re: Jak lepit plechy, lepty - vteřinová lepidla, sekuďáky

Příspěvek od sanxo »

Jaridek píše:Myslím, že jo :-) Akorát ti řeknu, že mi bylo líto zbavit se toho CMK debondéru, tak jsem to co se rozlilo zkusil otřít uchošťourem a rozpatlalo se to a tahal jsem z toho chlupy a vůbec se to nesetřelo :-( Je to tím debondérem nebo tím uchošťourem?
nepochopil som celkom - kde sa ti rozlial debondér?
Jaridek
Příspěvky: 232
Registrován: 05 lis 2011, 15:34
Bydliště: České Budějovice

Re: Jak lepit plechy, lepty - vteřinová lepidla, sekuďáky

Příspěvek od Jaridek »

Namočil jsem uchošťour v debondéru a chtěl otřít lepidlo (tam, kde jsem toho dal moc), ale místo, aby se to setřelo, tak se to jakoby rozleptalo a zůstávaly mi tam chlupy z toho uchošťouru.
Musím vyzkoušet příště nějaký štětec nebo zkusim jiný debondér :(
Jaridek
Příspěvky: 232
Registrován: 05 lis 2011, 15:34
Bydliště: České Budějovice

Re: Jak lepit plechy, lepty - vteřinová lepidla, sekuďáky

Příspěvek od Jaridek »

Jinak po 24 hodinách obě lepidla drží pevně, takže Vám děkuji oběma :) Za našeho mládí jsem byl zvyklý na Lepí-M a žádné plechy nebyly, takže když jsem se po letech vrátil k modelařině, jsem jako v Jiříkově vidění co všechno je dostupné a potřebné :o
Odpovědět Předchozí témaNásledující téma

Zpět na „Lepení, lepidla, stavění“