Geniálna (nezávislá) recenzia Eduarďáckeho 32kového Emila

Discussions about aircraft
Pojistovak
Administrátor
Příspěvky: 3582
Registrován: 15 říj 2011, 14:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Geniálna (nezávislá) recenzia Eduarďáckeho 32kového Emil

Příspěvek od Pojistovak »

Trapně mi toto téma uniklo.-)
Ono to není jednoduché. Sám hledám pořád lidi, kteří maj znalosti na to, aby takovou recenzi napsali.
Jestli o někom víte, sem s ním.-))
Uživatelský avatar
diamond
Příspěvky: 279
Registrován: 16 led 2012, 21:34
Bydliště: Kósek vod štatlu :)

Re: Geniálna (nezávislá) recenzia Eduarďáckeho 32kového Emil

Příspěvek od diamond »

Docela by mě zajímalo jak se pozná ta jediná správná a nezávislá recenze? Vždy to bude jen subjektivní názor recenzenta a jak víme, sto lidí, sto názorů.
Já osobně jsem běžný lepíč, kterého rozhodně nestresuje přebývající milimetr na rozpětí křídel, přebývající nýt na čelní masce tygra ani chybějící čudlík na bočním panelu Migu 21. Modely neměřím šuplerou a stavím sám sobě pro radost. A o tom podle mě modelařina je. O radosti a relaxu.
Modely od Edy mám rád a nestydím se říct že tvoří více než polovinu mého kitníku (lepší chmelnice ve čtvrtce nikdo nedělá). Vždycky mě fascinuje snaha najít na jejich modelech sebemenší chybyčku a následně ji s velkou pompou rozmáznout. Viz součastná debata na MF o Bf 109 E v 1/48. Většina lidí ten model ještě ani nedržela v ruce a už ví že je všechno špatně. Stejné to bylo s migem 21. Sáhodlouhá diskuse ze které vyplynulo, že ten starej OEZ nebyl vlastně vůbec špatnej, neli lepší, tak proč vlastně Edy kupovat. Příde mi to směšný. Kdyby Eduardí výlisky Miginy, nebo Bfka, vydala první Tamyia ve svém přebalu a označila je za své, všichni by se rozplývali, jak jsou to nejlepší modely na světě, bla, bla, blá :D
Českému modeláři se nikdo nezavděčí a Eda zvlášť ne. Místo aby jsme byly pyšní, že v našem malém rybníku, máme firmu, patřící, nebojím se říct, že minimálně do světové top pětky, budeme nařikat a brečet nad titěrnými pitomostmi. On totiž v Japonsku a Číně, na nářky českého lepiče, nikdy nikdo zřetel nebral, nebere a ani brát nebude. A tak budeme raději prudit v našich vodách.
Co se týče zrovna Hetzeru, tak ano, máme tu Tamyiu. Je lepší, pasuje líp do sebe, Má ale v krabici kompletní interier? Má soustruženou hlaveň? Má tak rozsáhlé planžety leptů? Mě naopak zatraceně mrzí že Eda s technikou skončil pávě kvůli žvástům jak je jejich Hetzer trapnej, hnusnej a kompletně špatnej.
Mohli jsme se dočkat v pětatřicetině super kousků a kvalita by zcela jistě stoupala. Takhle se dočkáme ....
Zvláštní že dvanáct stovek za Hetzera s kompletním interierem a dalšími doplňky všem vadila, ale dvanáct, třináct stovek za Dragony nikomu nevadí....Zajímavé.....
Sto lidí, sto názorů. A já připojil ten svůj, subjektivní ;)
Ps: nejsem jakkoli spojen s firmou Eduard :D
Pojistovak
Administrátor
Příspěvky: 3582
Registrován: 15 říj 2011, 14:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Geniálna (nezávislá) recenzia Eduarďáckeho 32kového Emil

Příspěvek od Pojistovak »

Správná recenze neexistuje.
Maximálně když budeš mít stroj s přesným výkresem (už to je problém) a budeš porovnávat pouze rozměrovou a tvarovou stránku.
Cokoliv jiného je o pířstupu člověka který ji délá.
Viz některé recenze airfuxů za 90 korun na které je pohlíženo jako na základ pro mistrovské modely.

Ad eda. Jejich modely mám taky rád. I když pro to vlastně nemám moc "rozumný" důvod.
Stavebnise seženeš lepší i horší...

Prostě je to hodně o "pocitech" ať si kdo chce říká co chce.

Jinak, český národní sport pomluvit a poplivat cokokoliv raději vůbec nekomentuju.
Braňo Herain
Příspěvky: 84
Registrován: 16 lis 2011, 18:34

Re: Geniálna (nezávislá) recenzia Eduarďáckeho 32kového Emil

Příspěvek od Braňo Herain »

čo sa týka Emila v 1/32,skúste to poriešiť tak ako ja...mám doma Eduarda,Trumpetu aj Dragona...a nemusím nariekať,že som kúpil nejakú nekvalitu...a takto by som mohol ešte pokračovať...a čo je najdôležitejšie!!!!!!!NEPOUŽIVAM žiadne podklady,výkresi a spol....to len škodí,tak ako fajčenie....
Braňo Herain
Příspěvky: 84
Registrován: 16 lis 2011, 18:34

Re: Geniálna (nezávislá) recenzia Eduarďáckeho 32kového Emil

Příspěvek od Braňo Herain »

jo a ešte k tej spomínanej recenzii....Klasika!!!!autor všetko rozvrtá do špiku,ale v konečnom dôsledku z toho vypadne nič, a všetko dokonale zabije finišom...ako môžte ma nenávidieť,ale podľa mňa sú to zbytočne urobené veci,keď autor nevie doviesť model k doknalosti aj povrchovou úpravou...je mi jasné,v tomto sa nezhodneme,ale u mňa víťazí skôr ten finish....
DannyK
Příspěvky: 162
Registrován: 16 srp 2012, 11:44

Re: Geniálna (nezávislá) recenzia Eduarďáckeho 32kového Emil

Příspěvek od DannyK »

A co je na té povrchovce špatně?
Pravda a zalité nýty musí zvítězit nad lží a preshadingem!!!
Tomas-Pufo-Prusa
Příspěvky: 127
Registrován: 15 říj 2011, 17:13
Bydliště: Humenne,SR

Re: Geniálna (nezávislá) recenzia Eduarďáckeho 32kového Emil

Příspěvek od Tomas-Pufo-Prusa »

Zdravim hosi,
Citam po sebe to co som napisal, a pisal som v mojich prispevkoch o Hasegawe ale samozrejme mal som na mysli Tamiyu - nechapem co sa odhravalo v mojej mysli predtym, ze som to tak poplietol :roll: Ospravedlnujem sa.
Člen Modelářská skupiny na Facebooku http://www.facebook.com/groups/133004313465436/
Modelářovo.cz na Facebooku http://www.facebook.com/Modelarovo.cz
Odpovědět Předchozí témaNásledující téma

Zpět na „Diskuse o letadlech“