Novinky/New/Neu

Discussions about aircraft
El Thud
Příspěvky: 89
Registrován: 10 úno 2013, 21:44

Novinky/New/Neu

Příspěvek od El Thud »

Obrázek
Malý polský "Hoplíta" střelil raketu do žita. Nová varianta populární Mi-2 "Hoplite" od HobbyBossu 1/72
Pojistovak
Administrátor
Příspěvky: 3582
Registrován: 15 říj 2011, 14:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky/New/Neu

Příspěvek od Pojistovak »

Nazdar chlape, vítám Tě. Ty výlisky jsou stejné jako u předchozích?
El Thud
Příspěvky: 89
Registrován: 10 úno 2013, 21:44

Re: Novinky/New/Neu

Příspěvek od El Thud »

Díky ! Nevím, domnívám se že se to liší rámečkem s raketami, já žádnou Mi-2 zatím nemám. http://www.aeroscale.co.uk/modules.php? ... &sid=13599" target="_blank
Pojistovak
Administrátor
Příspěvky: 3582
Registrován: 15 říj 2011, 14:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky/New/Neu

Příspěvek od Pojistovak »

POkud najdu dekály na čecha tak si jednoho Mi-2 pořídím.
El Thud
Příspěvky: 89
Registrován: 10 úno 2013, 21:44

Re: Novinky/New/Neu

Příspěvek od El Thud »

Na krámech jsou nové Airfixy.
1/72
North American F-51D "Mustang" - vylepšená a o 20Kč dražší verze Mustanga, má navíc rámeček s novou vrtulí, raketami HVAR a pumami. Dekály nabízí zubatého Mustanga z Koreje a stroj z Domikánské republiky z roku 1984 ! Vypadá to že forma je proti původnímu modelu trochu upravená, minimálně se tam už nevyskytuje chyba s příčkou šachty ostruhy.

De Havilland "Vampire" TT.1 - úplně nový model, za ty peníze.... Cha ! Doufám že stíhací verze bude brzy následovat. 2x R.A.F. .

1/48

Hawker Fury Mk. I - stará stavebnice, kvalitou na úrovni toho co lisuje dlouhá léta Směr.

Supermarine Spitfire Mk. XIX-"špionážní" verze Spitfiru, úplně nový model, vypadá velice slušně, cena je taky fajn (pod 400Kč). Dekály na švédskou a britskou fotoprůzkumnou verzi. (Vůbec poslední operační let Spitfiru ve službách R.A.F..)

Augusta Merlin HC.3 - mnou nejvíc očekávaná novinka od Airfixu - obří stavebnice moderního britského vrtulníku, výlisky vypadají skvostně, jediná nevýhoda je že všechny stroje jsou fádně olivově zelené, ale jeden z nich má na sobě volací znak na památku bombardéru Halifax který spadl v Holandsku za války, jiné jsou z bojů v Afghánistánu. Nechybí slušně vybavená nákladová kabina a obranná výzbroj (Kulomety.) Dekálová verze z bondovky "Skyfall" bohužel chybí (škoda.)

Nový dvaasedmdesátinový Hawker Typhoon Mk IB. "Bubble top" ani Gloster Gladiator zatím nedorazily.
Uživatelský avatar
Peter Badár
Příspěvky: 320
Registrován: 20 říj 2011, 14:40
Bydliště: Spišská Nová Ves, Slovensko

Re: Novinky/New/Neu

Příspěvek od Peter Badár »

Tento rok bude pre mňa „topka“ celkom nový Focke Wulf Fw 190 A-8. Toto bude pre mňa najočakávanejší model roka a snáď príde aj na skupinovú stavbu. Nemôžem sa dočkať. Snáď chlapi v Airfixu za tú trošku vyššiu cenu oproti Spitfiru či Zere daj aj marking na ďalšiu mašinu. Taktiež dôjde aj na bojovú verziu s príslušnou výzbrojou tvoriacu bomby aj na krídle a pod trupom.
Focke Wulf Fw 190 A-8
Focke Wulf Fw 190 A-8/F-8
Je jasné, že Airfixu výrazne prospelo zmena majiteľa a v súčastnej dobe si dovolím povedať, že jeho silná pozícia kde kvalita prvý krát není rovná cene z neho robí špičku a môžeme aj očakávať ďalšie „várky“ modelov.
Fw 190 A-8.jpg
Fw 190 A-8 F-8.jpg
Tento rok:
Postavené modely: Grumann F6F-3 (1/72, Academy), Messerschmitt Bf 109 G-6/R-6/Trop (1/72, Italeri), Messerschmitt Me 163 (1/72, Academy)
Práve staviam: P-51D (1/72, Revell), Focke-Wulf Fw 190 D-9 (1/72, Airfix), Kawasaki Ki-61-I KAId (1/72, Hasegawa), Grumman TBF-1 (1/72, Academy)

„Najväčším šťastím človeka je, keď môže žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“
Honoré de Balzac

Milujem ťa Rainbow Dash.
Pojistovak
Administrátor
Příspěvky: 3582
Registrován: 15 říj 2011, 14:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky/New/Neu

Příspěvek od Pojistovak »

Airfix se činí, tento měsíc má být na trhu nový Typhoon.
A toho mustanga bitevního si taky pořídím.-)
El Thud
Příspěvky: 89
Registrován: 10 úno 2013, 21:44

Re: Novinky/New/Neu

Příspěvek od El Thud »

Fokouš mě netankuje, i když si ho nejspíš koupím, mají tam zajímavější typy. Ostatně FW-190A-8 od Revellu, není špatný Obrázek Obrázekstavěl jsem jich asi pět (ne vždy pro sebe...). Mám pocit že ortodoxním Luftwaffákům se tam něco nelíbí, ale už nevím co a jako fokouš to vypadá a jde to hezky dohromad. To Hurricane "Fabric wing" (HadrWing) - který dosud lisoval jen Sword a pak tuším Muzikant, Gloster Gladiator (bude i od HB), Vampiry (viz výše) nebo Lancaster Mk. II s motory Hercules a spodní střeleckou věží-to je jiné kafe ! Když máš tak rád "Würger vogel" tak tenhle by snad měl být brzy - od Zvezdy Obrázek.

Ale přiznám se vám pánové, že mě některý věci pěkně štvou, tuhle jsem si pod vlivem dokumentárního filmu na Prima Zoom "Hitlerova tajná stíhačka" koupil Horten Ho-229, také od Revellu a i když je to DEVATENÁCT let starý model (1994) Obrázek
tak je hezčí nežli lecjaká jejich novinka, dtto Rafale M, ten vyšel poprvé 1999 (ale současný je trošku upravený, má přidané nové výmetnice cíle a antény). Obé made in Korea, naprosto skvostné čistoučké výlisky, super rytí, krásné detaily. Když to porovnám s některými novinkami made in Poland tak nechápu co to proboha vypouští... Osobně jsem zvědavý na Spitfire Mk. II ve dvaatřicetině. No a model roku ? Osobně to tipuji na Spitfire Mk. IX od Eduardu... Těch si chci koupit hodně :D V OverTreesu.
Uživatelský avatar
Peter Badár
Příspěvky: 320
Registrován: 20 říj 2011, 14:40
Bydliště: Spišská Nová Ves, Slovensko

Re: Novinky/New/Neu

Příspěvek od Peter Badár »

Všimol som si boxart od Fw 190 A-4 od Zvezdy, to je tiež ten "clik-clak" model? S Fw 190 od Revellu som tiež nadmieru spokojný. Skvelé od výrobcu pridané antény, kryt na výfuk a ktomu aj prídavné kanóny. Skvelé doplnky pre postavenie skutočne exotických "Fokáčov".
Tento rok:
Postavené modely: Grumann F6F-3 (1/72, Academy), Messerschmitt Bf 109 G-6/R-6/Trop (1/72, Italeri), Messerschmitt Me 163 (1/72, Academy)
Práve staviam: P-51D (1/72, Revell), Focke-Wulf Fw 190 D-9 (1/72, Airfix), Kawasaki Ki-61-I KAId (1/72, Hasegawa), Grumman TBF-1 (1/72, Academy)

„Najväčším šťastím človeka je, keď môže žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“
Honoré de Balzac

Milujem ťa Rainbow Dash.
El Thud
Příspěvky: 89
Registrován: 10 úno 2013, 21:44

Re: Novinky/New/Neu-pojďte si svobodně pokecat o novinkách !

Příspěvek od El Thud »

S tím Typhoonem museli pěkně naštvat lidi z Brengunu, však se do mě taky někdo od nich na MF pustil, že každej bude vyrábět co chce...atd... nebo jak to bylo. Podle toho co jsem viděl na netu to bude mít jakous takous instalaci kanonů v křídlech. Škoda že tam nemají i Car Door. BTW víte že v Hasegawské základní čtvrtce - této: Obrázek je utajený Maňák ? Stačí přehodit kódy z dekálového aršíku a máte jeho mašinu... A samo opravit seriál, nicméně ten kód tam prostě je :)

Měl by to být klik klak, mě to vyhovuje, nechápu tu hysterii, Fridrich je moc pěkný a Jak-3 také. Hlavně FW-190A-4 je myslím docela vzácná verze, nevím jestli ji někdo v mainstreamu dělá. (Teď si nejsem jistý čím se liší, mám pocit že hrby nad kulomety, před čelním štítkem a možná i těmi kulomety. Někdo by mohl vydat mainstreamovou FW-190A-1 i když já mám někde schovaného starého Sworda, ale nevím jestli ho budu dělat, asi ne. A vůbec-já mám radši anglické a americké stíhačky, sem tam Rusa občas Němce,skoro vůbec ne Japonce - ale anglo-američané prostě vedou :)))) I když jak teď mají vyjít tři Il-2m3 tak ty si asi pořídím všechny :P (HobbyBoss, Academy(exAccurate-ten mimochodem měl kdysi vydat Eduard) a Tamiya. I když u Il-2m3 ve čtvrtce sem si to říkal taky a dosud sem si ho nekoupil (myslím Tamku.)...

I když jak tak koukám na toho "Tajfuna" tak je mi fakt líto že tohle hebedo nikdo nedělá jako dvaatřicetinu. Tedy dělal ho Revell, ale s tím se fakt přerývat nebudu. Dtto Tempest. Toho sice chystá MpM ale dost mě děsí že hlavní části mají být short-run a menší z klasické formy... Nechápu proč ho neudělají celý v "klasice". Vždyť na tohle letadlo ve dvaatřicetině lidi čekají pěkně dlouho. Že by ho chystal někdo další ? (Tamiya ?)
Uživatelský avatar
Peter Badár
Příspěvky: 320
Registrován: 20 říj 2011, 14:40
Bydliště: Spišská Nová Ves, Slovensko

Re: Novinky/New/Neu

Příspěvek od Peter Badár »

Dogfight Doubles je veľmi obľúbená edícia. Tiež výjde aj „Fokáč“ spolu s „Typónom“. Možno aj zaujímavá kombinácia. Typhoon bude v zastúpení 247. squadrony a Focke Wulf od JG 26. Zaujímavé!
Focke Wulf Fw 190 A-8 vs. Hawker Typhoon Ib
Fw 190 a Typhoon.jpg
Tento rok:
Postavené modely: Grumann F6F-3 (1/72, Academy), Messerschmitt Bf 109 G-6/R-6/Trop (1/72, Italeri), Messerschmitt Me 163 (1/72, Academy)
Práve staviam: P-51D (1/72, Revell), Focke-Wulf Fw 190 D-9 (1/72, Airfix), Kawasaki Ki-61-I KAId (1/72, Hasegawa), Grumman TBF-1 (1/72, Academy)

„Najväčším šťastím človeka je, keď môže žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“
Honoré de Balzac

Milujem ťa Rainbow Dash.
Uživatelský avatar
Peter Badár
Příspěvky: 320
Registrován: 20 říj 2011, 14:40
Bydliště: Spišská Nová Ves, Slovensko

Re: Novinky/New/Neu

Příspěvek od Peter Badár »

Fw 190 A-3 sa líši od A-4 zmenou rádiostanice z FuG 7 na FuG 16. Tým sa zároveň zmenilo aj lanko a na smerovke tak vyrástol už ten špic. Kedysi to tuším riešil Qiuckboost tak, že vydal produkt s týmito novými trojholnikovými stĺpkami antény. Fw 190 A-3 od Tamiya je totiž považovaný za najlepší model rannej Fw 190 a dá sa pomocou toho urobiť z neho jedným „ufíknutým“ A-4. Mimochodom s "clik-clak" nemám problém. Sám stavam HobbyBossy kvôli nízkej cene a veľmi širokým výberom strojov, ktoré neponúkajú mainstreamový výrobcovia a prikladajú k tomu snaď najlepšie marking i keď nie práve najlepšie aršíky s dekálmi.
Tento rok:
Postavené modely: Grumann F6F-3 (1/72, Academy), Messerschmitt Bf 109 G-6/R-6/Trop (1/72, Italeri), Messerschmitt Me 163 (1/72, Academy)
Práve staviam: P-51D (1/72, Revell), Focke-Wulf Fw 190 D-9 (1/72, Airfix), Kawasaki Ki-61-I KAId (1/72, Hasegawa), Grumman TBF-1 (1/72, Academy)

„Najväčším šťastím človeka je, keď môže žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“
Honoré de Balzac

Milujem ťa Rainbow Dash.
El Thud
Příspěvky: 89
Registrován: 10 úno 2013, 21:44

Re: Novinky/New/Neu

Příspěvek od El Thud »

Dogfighty stojí 500. Jsou zbytečně drahé kvůlit těm barvičkám. Já chtěl dogfight Spitfire vs. Bf-109E, jelikož a protože je to v podstatě poslední souboj majora Helmuta Wicka - takže marking Spita je v barvách jeho pokořitele F/Lt Johna Dundase-ale když jsem viděl cenu tak jsem se na to vykašlal. Podobné je to i s dárkovým balením Swordfishe, tam je zase letadlo z útoku na Bismarck... Ne, tyhle pseudo-dual comba se nevyplatí. Třeba Bf 110 vs. Spitfire je v ČR totálně nevýhodné, protože místo ceny tohoto setu od Airfixu, můžeš mít Spifire od Fixu (110/135Kč) a "Zerstörer" Weekend od Eduardu (cca 260Kč ale někde ho mají určitě i za méně.) Sem chtěl na nějaký experiment "110", zvažoval jsem "Fixe" ale nakonec jsem si koupil Edíka, prostě i když jsou to nové modely, tak Eduard je hezčí. A třeba u toho Spita a Emila, nebo Tiffyho a Fokouše zaplatíš zbytečný 300 navíc za barvičky a lepidýlko...Jako dárek pro laika super, já bych si to ale nekoupil.
Uživatelský avatar
Peter Badár
Příspěvky: 320
Registrován: 20 říj 2011, 14:40
Bydliště: Spišská Nová Ves, Slovensko

Re: Novinky/New/Neu

Příspěvek od Peter Badár »

No keď tak teraz pozerám na to cenovo, máš pravdu.
Tento rok:
Postavené modely: Grumann F6F-3 (1/72, Academy), Messerschmitt Bf 109 G-6/R-6/Trop (1/72, Italeri), Messerschmitt Me 163 (1/72, Academy)
Práve staviam: P-51D (1/72, Revell), Focke-Wulf Fw 190 D-9 (1/72, Airfix), Kawasaki Ki-61-I KAId (1/72, Hasegawa), Grumman TBF-1 (1/72, Academy)

„Najväčším šťastím človeka je, keď môže žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“
Honoré de Balzac

Milujem ťa Rainbow Dash.
Pojistovak
Administrátor
Příspěvky: 3582
Registrován: 15 říj 2011, 14:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky/New/Neu

Příspěvek od Pojistovak »

Thude, hlavních části shorturnových se nemusíš bát, pokud jdou do formy jen velké díly, může se to lisovat pod menším tlakem a kvalita je pak o hodně lepší, než když jsou na rámečku malé a velké díly společně.

Ad Revell, ty modely jsou tak o 30-50% dražší a pokud narazíš na kousek lisovaný v polsku tak je je to sázka do loterie.
Brengun: nechtěl bych být v jejich kůži, když si spočítáš formy a další.. teď prodeje klesnou hodně, návratnos se prodlouží, jsem zvědav kdy budou mít na to vydat další model.
Nepočítám car door, to je jejich záchrana a způsob jak vyprodat výlisky.

Když jsem toho ohlášeného typhoona viděl, úplně mne zamrazilo za ně.
Odpovědět Předchozí témaNásledující téma

Zpět na „Diskuse o letadlech“