Albatros Werke

Builds in progress
Uživatelský avatar
klimeji
Příspěvky: 700
Registrován: 26 črc 2012, 16:15
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Albatros Werke

Příspěvek od klimeji »

Někteří lidé prostě poučitelní nejsou! :-D
Jirka Klimek, architekt :-)
________________
Všechno, co píšu v příspěvcích, jsou mé názory, založené na vlastních zkušenostech a pohledu na věc. Můžete s tím nesouhlasit, můžete proti tomu protestovat, ale to je tak všechno, co s tím naděláte.
CH.E.Winchester, M.A.S.H. píše:Je nezvratitelným nárokem každé lidské bytosti udělat ze sebe vola."
můj stůl a moje zaměstnání
Pojistovak
Administrátor
Příspěvky: 3582
Registrován: 15 říj 2011, 14:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Albatros Werke

Příspěvek od Pojistovak »

Toho lozenge je škoda..
Paciente.-))
Jan Pavlik
Příspěvky: 160
Registrován: 25 kvě 2014, 16:49

Re: Albatros Werke

Příspěvek od Jan Pavlik »

Taky mám další 4 Bf 109 od AZ Model už v surfu...už 19 celkem mi jich postává ve vitríně.
Nejseš v tom sám, ale tohle je větší masakr.Držim palce.
Uživatelský avatar
diamond
Příspěvky: 279
Registrován: 16 led 2012, 21:34
Bydliště: Kósek vod štatlu :)

Re: Albatros Werke

Příspěvek od diamond »

Jirko: No jo, nedá si říct a nedá :D
Patriku: Neboj, i ten lozengový Albík bude. A ne jeden... ;) :D
Honzo: Děkuju za podporu. Jenže proti Vaší rychlosti a kvalitě Mezků jsem já ouplnej břídil :D Pětice Albatrosů mně trvala rok a na ty nový jsem ještě ani nešáh :oops:
Uživatelský avatar
diamond
Příspěvky: 279
Registrován: 16 led 2012, 21:34
Bydliště: Kósek vod štatlu :)

Re: Albatros Werke

Příspěvek od diamond »

Včera dorazila zásilka od Arturka a v ní mimo jiné i první dvaasedmdesátkový Albatros D III od Rodenu. Bohužel při pohledu na výlisky můžeme jen zalitovat, že Eda nesplnil slib a nezmenšil svou čtvrtkovou D III do dvaasedmy. Sice mám čtvrtkové tři, ale dvaasedmdesátek budu potřebovat asi pět a sochat Roden je opravdový porod :?
20140624_153728.jpg
20140624_153758.jpg
20140624_153817.jpg
20140624_153826.jpg
20140624_153835.jpg
20140624_153903.jpg
Model je děsivě rozřezán a hlavně je na něm pouze třetina příslušného rytí, několik krytek a stupaček navíc, některé zase chybí. Je to dáno tím, že ve stavebnici jsou díly pro Albatrosy D II, D III, D III Oefag a částečně i pro D V. Takže řezání, broušení, tmelení a rytí si užijeme více než dost... :(
Obtisky naopak vypadají (oproti obtiskům ze stavebnice D V) o dost lépe, důvěru vně ale nemám :)
Stavebnice nabízí 11 kamuflážních schémat a z toho je osm nositelů Pour le Mérite. Já však jako už tradičně sáhl do svého archivu a budu dělat mašinu Kurta Wüsthoffa (27 sestřelů, Pour le Mérite).
albatros-dv-ltn-kempf-1917-bh-18.jpg
Jeho Albatros byl ale vyroben továrnou OAW, takže zase komplikace. Roden, tentokrát naštěstí, díky rozmanitosti dílů, obsahuje téměř vše co je ke stavbě D III OAW potřeba. A co neobsahuje, budu muset holt vysochat...
Tak snad už konečně přestanu lelkovat a lenošit a pustím se do stavby všech tří Albíků... ;)
Jan Pavlik
Příspěvky: 160
Registrován: 25 kvě 2014, 16:49

Re: Albatros Werke

Příspěvek od Jan Pavlik »

To bude krásná sbírka....líbí se mi elán a i to jaký máš přehled a zájem o ty lidi.
Je to spousta dalšího času a energie, kterou tomu musíš věnovat, nejen tím, že brousíš plast na modelu. Fakt superb!
Držim palce! :D
Uživatelský avatar
diamond
Příspěvky: 279
Registrován: 16 led 2012, 21:34
Bydliště: Kósek vod štatlu :)

Re: Albatros Werke

Příspěvek od diamond »

Už zase jsem v tom svém občasném stádiu, kdy jsem více než dva měsíce na nic nešáhl. Není čas a jaksi ani chuť :(
Mezitím dorazil další Albík D V. Sice se říká, že dvakrát do stejné řeky nikdy nevstoupíš, ale... je tu opět Roden.
20140714_183032.jpg
20140714_182945.jpg
Ne že bych po Rodením Albatrosu tak toužil, ale pro můj záměr se hodí, paradoxně díky své rozřezanosti, více než Eda.
K modelu jsem zakoupil lepty od Partu, které navrhoval naprostý šílenec :D I ty jsou ale pro můj záměr nezbytností a ušetří mi óóóbrovskou spoustu práce.
20140714_18311.jpg
Bude to mašina Karla Thoma, 27 sestřelů, Pour le Mérite, Jasta 21
No, představa jak by to mělo vypadat je asi takováto....
20140731_204139.jpg
Uživatelský avatar
klimeji
Příspěvky: 700
Registrován: 26 črc 2012, 16:15
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Albatros Werke

Příspěvek od klimeji »

Tak na tohle se podívám!
Furt jedeš ve dvaasedmě?
Jirka Klimek, architekt :-)
________________
Všechno, co píšu v příspěvcích, jsou mé názory, založené na vlastních zkušenostech a pohledu na věc. Můžete s tím nesouhlasit, můžete proti tomu protestovat, ale to je tak všechno, co s tím naděláte.
CH.E.Winchester, M.A.S.H. píše:Je nezvratitelným nárokem každé lidské bytosti udělat ze sebe vola."
můj stůl a moje zaměstnání
Uživatelský avatar
diamond
Příspěvky: 279
Registrován: 16 led 2012, 21:34
Bydliště: Kósek vod štatlu :)

Re: Albatros Werke

Příspěvek od diamond »

klimeji píše:Tak na tohle se podívám!
Furt jedeš ve dvaasedmě?
Ano Jirko. Furt dvaasedmy. No jedu, spíše se na rozjezd teprve chystám :D
Jan Pavlik
Příspěvky: 160
Registrován: 25 kvě 2014, 16:49

Re: Albatros Werke

Příspěvek od Jan Pavlik »

Mno..s tím autem to bude zajímavé. Co to je za typ? Moc prvoválečných náklaďáků se nedělá.
Pojistovak
Administrátor
Příspěvky: 3582
Registrován: 15 říj 2011, 14:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Albatros Werke

Příspěvek od Pojistovak »

Paráda, já říkal co se s tebou děje.-)
A přes leto nemám náladu taky, v tom počasí se nedá.
Uživatelský avatar
diamond
Příspěvky: 279
Registrován: 16 led 2012, 21:34
Bydliště: Kósek vod štatlu :)

Re: Albatros Werke

Příspěvek od diamond »

Jan Pavlik píše:Mno..s tím autem to bude zajímavé. Co to je za typ? Moc prvoválečných náklaďáků se nedělá.
Honzo,co se týká náklaďáku, ještě nevím jak to dopadne. Typ neznám. Jediný co jsem objevil za stavebnici je nějakej americkej Mack od RPM co se tomuhle alespoň jakš takš podobá. Němci stejně jako ostatní používali kořistní techniku, tak to asi vyřeším tak. A nebo počkám jestli někdo něco nevydá, když je to stoletý výročí WWI a Albík dostane zatím jen dřevěnou kozu pod ocas ;)
Pojistovak píše:Paráda, já říkal co se s tebou děje.-)
A přes leto nemám náladu taky, v tom počasí se nedá.
Patriku, pravdu díš :) Přes léto se k tomu nemůžu nějak dokopat. Navíc mám hledačskou sezónu v plným proudu a tak se spíš věnuju tomu, když je čas ;)
Uživatelský avatar
diamond
Příspěvky: 279
Registrován: 16 led 2012, 21:34
Bydliště: Kósek vod štatlu :)

Re: Albatros Werke

Příspěvek od diamond »

Tak jsem se po více než půl roce, kdy jsem nešáhnul na model donutil a začal jsem makat na dalších Albíkách.
Je to furt na stejný brdo, tak jen telegraficky...
20150130_140432.jpg
2x D V. Eduard. Plechové kokpity a hotové levé strany trupů...
20150130_140444.jpg
Jan Pavlik
Příspěvky: 160
Registrován: 25 kvě 2014, 16:49

Re: Albatros Werke

Příspěvek od Jan Pavlik »

Super, že ses do toho zas pustil....
Uživatelský avatar
diamond
Příspěvky: 279
Registrován: 16 led 2012, 21:34
Bydliště: Kósek vod štatlu :)

Re: Albatros Werke

Příspěvek od diamond »

Vyrobené tlakové pumpy. Potřebuji čtyři, ale když už jsem byl vtom vyrobil jsem jich šest. buh ví kolik Albatrosů budu ještě stavět... :D
20150131_143711.jpg
Prakticky hotové pravé strany trupů... Fotky vytáhly všechny nedokonalosti, ale na živo je to celkem "cajk", alespoň pro mě. Tím spíš ze v kokpitech bude prd vidět :D
20150201_143647.jpg
20150201_143704.jpg
Odpovědět Předchozí témaNásledující téma

Zpět na „Stavby“