Iljušin Il-2 (1/72, Mikro)

Uživatelský avatar
Peter Badár
Příspěvky: 320
Registrován: 20 říj 2011, 14:40
Bydliště: Spišská Nová Ves, Slovensko

Iljušin Il-2 (1/72, Mikro)

Příspěvek od Peter Badár »

Takže tu máme ďalšiu vykopávku, ktorú som kúpil od Skippera. Stavebnica od Poľského výrobcu Mikro. Marking bude jednomiestna verzia z aršíku, ktorý vyzerá byť dobrý a použíteľný. Stavebnica má pozitívne rytie.
Mnou vybraný stroj.
Mnou vybraný stroj.
Stavebnica.
Stavebnica.
Krabička.
Krabička.
Tento rok:
Postavené modely: Grumann F6F-3 (1/72, Academy), Messerschmitt Bf 109 G-6/R-6/Trop (1/72, Italeri), Messerschmitt Me 163 (1/72, Academy)
Práve staviam: P-51D (1/72, Revell), Focke-Wulf Fw 190 D-9 (1/72, Airfix), Kawasaki Ki-61-I KAId (1/72, Hasegawa), Grumman TBF-1 (1/72, Academy)

„Najväčším šťastím človeka je, keď môže žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“
Honoré de Balzac

Milujem ťa Rainbow Dash.
Uživatelský avatar
Ján Paulik
Příspěvky: 234
Registrován: 11 úno 2013, 16:41

Re: Iljušin Il-2 (1/72, Mikro)

Příspěvek od Ján Paulik »

fuha, si trufaš na takuto stavebnicu jo? Držim palce budem sledovať :)
Obrázek
IPMS-KPM-Tatranskí Orli
Plastic Session 2013
Všetky moje dokončené modely

"Oni nechápu, že je v tom omnoho viac než obliecť sa ako vojak a ísť strieľať po ľuďoch,
je to životný štýl, je to o disciplíne, o priateľstve.
A že čo to robím? Hrám sa na vojaka, ale oni to nechápu..."

-Ján Paulik-
Former member of the
C/1-87 INF 10MD(SK)
Uživatelský avatar
Peter Badár
Příspěvky: 320
Registrován: 20 říj 2011, 14:40
Bydliště: Spišská Nová Ves, Slovensko

Re: Iljušin Il-2 (1/72, Mikro)

Příspěvek od Peter Badár »

Pokračovanie:
Takže nejaký postup. Tento týždeň som si mohol dovoliť sa viac venovať modelu a preto to prinieslo aj nejaké výsledky a pokroky. Model je vhodný na prerytie ani nie tak kvôli zložitosti prerývania, ale skôr kvôli tomu, že mňa stal 2 € za čo ďakujem skipperovi262. Takže k stavbe. Kokpit zlepený a natretí farbou Humbrol. Podlaha kokpitu aj pancierová doska za pilotom bola zbrúsená po stranách, lebo inač nešiel kokpit „uzavrieť“. Poliakov určite treba pochváliť za tento kit, pretože napriek tomu že vyššiel niekedy začiatkom 80. rokoch je na veľmi slušnej úrovni detailnosti a presnosti. Na druhú stranu urobili z Il-2 akýsi „univerzálny“ kit, a ponúkajú postavenie ako aj Il-2 m3, tak aj prvé verzie. No lenže krídlo je z prvý verzií a uľahčili si to a len pridali teda ďalší prekryt kabíny aj s miestom pre strelca. Takže aj toto bol dôvod stavby jednomiestnej verzie. Model som začal prerývať a jedno krídlo už mám preryté aj onitované. Ostáva ešte trup a druhé krídlo a chvostové plochy.
Zlepené diely kokpitu. Pancierová doska si žiadá úpravy.
Zlepené diely kokpitu. Pancierová doska si žiadá úpravy.
Komplet natretí kokpit, vlepený do trupu.
Komplet natretí kokpit, vlepený do trupu.
Brúsenie ľavej polovice krídla a vpravo už prerytá a onitovaná.
Brúsenie ľavej polovice krídla a vpravo už prerytá a onitovaná.
Detail pôvodného pozitívneho rytia a prerytej polovice krídla.
Detail pôvodného pozitívneho rytia a prerytej polovice krídla.
Tento rok:
Postavené modely: Grumann F6F-3 (1/72, Academy), Messerschmitt Bf 109 G-6/R-6/Trop (1/72, Italeri), Messerschmitt Me 163 (1/72, Academy)
Práve staviam: P-51D (1/72, Revell), Focke-Wulf Fw 190 D-9 (1/72, Airfix), Kawasaki Ki-61-I KAId (1/72, Hasegawa), Grumman TBF-1 (1/72, Academy)

„Najväčším šťastím človeka je, keď môže žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“
Honoré de Balzac

Milujem ťa Rainbow Dash.
Uživatelský avatar
klimeji
Příspěvky: 700
Registrován: 26 črc 2012, 16:15
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Iljušin Il-2 (1/72, Mikro)

Příspěvek od klimeji »

Vypadá to, že se Ti to přerývání daří.
Jirka Klimek, architekt :-)
________________
Všechno, co píšu v příspěvcích, jsou mé názory, založené na vlastních zkušenostech a pohledu na věc. Můžete s tím nesouhlasit, můžete proti tomu protestovat, ale to je tak všechno, co s tím naděláte.
CH.E.Winchester, M.A.S.H. píše:Je nezvratitelným nárokem každé lidské bytosti udělat ze sebe vola."
můj stůl a moje zaměstnání
Uživatelský avatar
Peter Badár
Příspěvky: 320
Registrován: 20 říj 2011, 14:40
Bydliště: Spišská Nová Ves, Slovensko

Re: Iljušin Il-2 (1/72, Mikro)

Příspěvek od Peter Badár »

Ešte nemám vyhrané. Krídla sa prerývajú relatívne ľahko, ťažšie to bude ale s trupom.
Tento rok:
Postavené modely: Grumann F6F-3 (1/72, Academy), Messerschmitt Bf 109 G-6/R-6/Trop (1/72, Italeri), Messerschmitt Me 163 (1/72, Academy)
Práve staviam: P-51D (1/72, Revell), Focke-Wulf Fw 190 D-9 (1/72, Airfix), Kawasaki Ki-61-I KAId (1/72, Hasegawa), Grumman TBF-1 (1/72, Academy)

„Najväčším šťastím človeka je, keď môže žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“
Honoré de Balzac

Milujem ťa Rainbow Dash.
Uživatelský avatar
Peter Badár
Příspěvky: 320
Registrován: 20 říj 2011, 14:40
Bydliště: Spišská Nová Ves, Slovensko

Re: Iljušin Il-2 (1/72, Mikro)

Příspěvek od Peter Badár »

Pokračovanie:
Takže nejaký ďalší postup. Prekryt je už na mieste, ale vyžadovalo si to rezať a tmeliť, aby sedel. Ešte som aj tmelil vstup vzduchu na „nose“. Na „bruchu“ stačilo iba vrúsiť pilníkom aj brúsnymi papiermi. Netrebalo tmeliť a mám to hladké. Očividne to tak ani nevidno z fotky, no keď pôjde základovka vyfotím. Ďalej som aj skompletizoval vrtuľu. Momentálne má čaká prerývanie trupu.
Tmelenie prekrytu sekundovým lepidlom a Tamiya Putty White. Čaká ma ešte vstup vzduchu.
Tmelenie prekrytu sekundovým lepidlom a Tamiya Putty White. Čaká ma ešte vstup vzduchu.
Spodné plochy stačilo brúsiť pilníkmi a brúsnymi papiermi.
Spodné plochy stačilo brúsiť pilníkmi a brúsnymi papiermi.
Vrtuľa. Pravdebodobne si vyžiadá vyvrtať otvor ihlou.
Vrtuľa. Pravdebodobne si vyžiadá vyvrtať otvor ihlou.
Tento rok:
Postavené modely: Grumann F6F-3 (1/72, Academy), Messerschmitt Bf 109 G-6/R-6/Trop (1/72, Italeri), Messerschmitt Me 163 (1/72, Academy)
Práve staviam: P-51D (1/72, Revell), Focke-Wulf Fw 190 D-9 (1/72, Airfix), Kawasaki Ki-61-I KAId (1/72, Hasegawa), Grumman TBF-1 (1/72, Academy)

„Najväčším šťastím človeka je, keď môže žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“
Honoré de Balzac

Milujem ťa Rainbow Dash.
Uživatelský avatar
Ján Paulik
Příspěvky: 234
Registrován: 11 úno 2013, 16:41

Re: Iljušin Il-2 (1/72, Mikro)

Příspěvek od Ján Paulik »

Tam vidím ešte hodne vela práce, ta vrtula si žiada nie len otvor ale aj prebrusiť a zrovnať trocha listy...
Obrázek
IPMS-KPM-Tatranskí Orli
Plastic Session 2013
Všetky moje dokončené modely

"Oni nechápu, že je v tom omnoho viac než obliecť sa ako vojak a ísť strieľať po ľuďoch,
je to životný štýl, je to o disciplíne, o priateľstve.
A že čo to robím? Hrám sa na vojaka, ale oni to nechápu..."

-Ján Paulik-
Former member of the
C/1-87 INF 10MD(SK)
Pojistovak
Administrátor
Příspěvky: 3582
Registrován: 15 říj 2011, 14:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Iljušin Il-2 (1/72, Mikro)

Příspěvek od Pojistovak »

Jsem zvědav, jak se ti povede ten trup, tohle se dělá fakt nejhůře.(
Uživatelský avatar
Peter Badár
Příspěvky: 320
Registrován: 20 říj 2011, 14:40
Bydliště: Spišská Nová Ves, Slovensko

Re: Iljušin Il-2 (1/72, Mikro)

Příspěvek od Peter Badár »

Tak som tu späť. Na Iline mám krídla preryté a onitované. Rovnako aj chvostové plochy. Teraz nastáva tá najobtiažnejšia časť - trup.
Preryté a onitované krídla.
Preryté a onitované krídla.
Tento rok:
Postavené modely: Grumann F6F-3 (1/72, Academy), Messerschmitt Bf 109 G-6/R-6/Trop (1/72, Italeri), Messerschmitt Me 163 (1/72, Academy)
Práve staviam: P-51D (1/72, Revell), Focke-Wulf Fw 190 D-9 (1/72, Airfix), Kawasaki Ki-61-I KAId (1/72, Hasegawa), Grumman TBF-1 (1/72, Academy)

„Najväčším šťastím človeka je, keď môže žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“
Honoré de Balzac

Milujem ťa Rainbow Dash.
Pojistovak
Administrátor
Příspěvky: 3582
Registrován: 15 říj 2011, 14:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Iljušin Il-2 (1/72, Mikro)

Příspěvek od Pojistovak »

Kdepak ses toulal tak dlouho?:-))
Odpovědět Předchozí témaNásledující téma

Zpět na „Modelářská nostalgie“