Su-34 bílek 1/72 "kachna"

Builds in progress
jose
Příspěvky: 100
Registrován: 20 led 2012, 17:18
Bydliště: Zlín

Su-34 bílek 1/72 "kachna"

Příspěvek od jose »

Abych si trochu odpočinul od Miga, tak jsem si vybral tuto stavebnici, která se mi dostala náhodně do ruky. Původně, to měl být S-3B Viking, ale ten asi hned poté, protože ten se mi nechtělo přerývat (hlavně že kachnu už přerývám po třetí, dvakrát mi někdo zákeřně podstrčil špatné výkresy). Takže jsem teď ve stádiu rytí a mám hotový kokpit, který tam ale nebudu vlepovat, dokud to nedoryju, ať tam nemám bordel. Kokpit jsem použil od Pavly, ale ta má bohužel přístrojovou desku z demonstrátora a já pochopitelně budu stavět sériovou mašinu, takže palubní desku jsem musel udělat novou. Dlouho jsem přemýšlel, jak to udělat. Tento model měl být odpočinkový a né zase hardcore jako u Miga. Takže jsem našel foto palubní desky, pak se mi podařilo najít dokonce velmi kvalitní počítačovou reprodukci palubní desky, no a ten jsem uvedl do měřítka, vytiskl a lehce poupravil. A výsledek nebyl vůbec špatný, posuďte sami.

Pokud vše půjde tak, jak má, tak mým cílem bude sériový stroj červená 19 v super škaredé barvě, kterou teď začalo používat ruské letectvo. Doufám, že ho stihnou dost opotřebovat neb jsem prase a neumím udělat čisté letadlo.
Přílohy
sedadlo.jpg
palubí deska.jpg
kokpit3.jpg
kokpit2.jpg
kokpit1.jpg
Kokpit.jpg
kachna1.jpg
kachna.jpg
Pojistovak
Administrátor
Příspěvky: 3582
Registrován: 15 říj 2011, 14:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Su-34 bílek 1/72 "kachna"

Příspěvek od Pojistovak »

Samém zajímavé a hezké kousky!
jose
Příspěvky: 100
Registrován: 20 led 2012, 17:18
Bydliště: Zlín

Re: Su-34 bílek 1/72 "kachna"

Příspěvek od jose »

Po delší době něco přidám.Neflákám se ale není moc času.Na sučku jsem dodělal kokpit.Na fotce je jestě před dokončením ale zcela finální foto nemám u sebe a doma momentálně nemám net. Jinak spoustu času jsem strávil výrobou laserového značkovače za přední podvozkovou nohou.Z fotek jsem spočítal rozměry a spolupracovník to převedl do 3D (moc děkuji Davide) a další dobrá duše pan Kosař (taky moc děkuji) ze Strojní průmyslovky to vytiskl na 3D tiskárně.Momentálně jsem ve stavu výroby centrálního závěsníku a dodělávám motory.
Přílohy
001.jpg
003.jpg
002.jpg
Pojistovak
Administrátor
Příspěvky: 3582
Registrován: 15 říj 2011, 14:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Su-34 bílek 1/72 "kachna"

Příspěvek od Pojistovak »

A kde je fotka toho 3d tisku?.-))
Uživatelský avatar
klimeji
Příspěvky: 700
Registrován: 26 črc 2012, 16:15
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Su-34 bílek 1/72 "kachna"

Příspěvek od klimeji »

Taky by mě zajímala - popíšeš, jak dlouho jsi se s tím dělal, kolik lidí pomáhalo, ale foto není... :-)
Jirka Klimek, architekt :-)
________________
Všechno, co píšu v příspěvcích, jsou mé názory, založené na vlastních zkušenostech a pohledu na věc. Můžete s tím nesouhlasit, můžete proti tomu protestovat, ale to je tak všechno, co s tím naděláte.
CH.E.Winchester, M.A.S.H. píše:Je nezvratitelným nárokem každé lidské bytosti udělat ze sebe vola."
můj stůl a moje zaměstnání
jose
Příspěvky: 100
Registrován: 20 led 2012, 17:18
Bydliště: Zlín

Re: Su-34 bílek 1/72 "kachna"

Příspěvek od jose »

No ono to je na té první fotce, je to už přestříklé surfem (ještě jsem to dobrušoval) a nalepené. Je to to nic za přední podvozkovou nohou.Nemám teď u sebe foto toho výrobku ale dodám až budu doma.Mohl jsem to udělat z kousku plastu ale chtěl jsem to zkusit jak to půjde na té 3D tiskárně ale dostali jsme se na hranu možnosti tiskárny je to prostě moc mrňavé,Zkoušeli jsme i prášek (to bylo nepoužitelné) i plast. Našel jsem v mobilu fotky když jsem to tužkou překresloval na model pro porovnání s foto jestli to pasuje.
Přílohy
DSC_01511.jpg
Uživatelský avatar
klimeji
Příspěvky: 700
Registrován: 26 črc 2012, 16:15
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Su-34 bílek 1/72 "kachna"

Příspěvek od klimeji »

Aha, tak to jo. Zároveň jsi i odpověděl, proč ta drbačka s tiskem, už to do sebe zapadá :-)
Jirka Klimek, architekt :-)
________________
Všechno, co píšu v příspěvcích, jsou mé názory, založené na vlastních zkušenostech a pohledu na věc. Můžete s tím nesouhlasit, můžete proti tomu protestovat, ale to je tak všechno, co s tím naděláte.
CH.E.Winchester, M.A.S.H. píše:Je nezvratitelným nárokem každé lidské bytosti udělat ze sebe vola."
můj stůl a moje zaměstnání
jose
Příspěvky: 100
Registrován: 20 led 2012, 17:18
Bydliště: Zlín

Re: Su-34 bílek 1/72 "kachna"

Příspěvek od jose »

Tady je ten kousek ještě před nalepením na model.Je to moc malé trochu se to pokroutilo,musel jsem to lehce obrousit a doladit.Ale jako základ dobre.
Přílohy
DSC_0264.JPG
Pojistovak
Administrátor
Příspěvky: 3582
Registrován: 15 říj 2011, 14:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Su-34 bílek 1/72 "kachna"

Příspěvek od Pojistovak »

Tak ted uz jej vidim i na modelu:-))
jose
Příspěvky: 100
Registrován: 20 led 2012, 17:18
Bydliště: Zlín

Re: Su-34 bílek 1/72 "kachna"

Příspěvek od jose »

Přilepil jsem ocas a ,,dodělal" centrální závěsník.Pokud by někdo měl doma navíc nebo nepotřebnou přídavnou nádrž PTB na Su-24,rád bych se jí ujal za poplatek.
Přílohy
DSC_0291.JPG
jose
Příspěvky: 100
Registrován: 20 led 2012, 17:18
Bydliště: Zlín

Re: Su-34 bílek 1/72 "kachna"

Příspěvek od jose »

Menší postup,jde to celkem pomalu,plast se hodně vyštípává.Momentálně hotovo to co je na fotkách.Rozdělal jsem další projekt Su-33 HSG vs Trumpeter teda až se začne prodávat.HSG-ošuntělá stará verze kamo, kokpit Aires, Trumpeta nová verze kamo a složené křídla,kokpit plechy Eda.
Přílohy
DSC_6761.JPG
DSC_0406.JPG
DSC_0405.JPG
Pojistovak
Administrátor
Příspěvky: 3582
Registrován: 15 říj 2011, 14:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Su-34 bílek 1/72 "kachna"

Příspěvek od Pojistovak »

Tohle éro má prostě něco do sebe.-)
jose
Příspěvky: 100
Registrován: 20 led 2012, 17:18
Bydliště: Zlín

Re: Su-34 bílek 1/72 "kachna"

Příspěvek od jose »

Jo, taky se mi líbí čím dál víc,ale namořník (Su-33) je ještě hezčí. Udělal jsem zadní křídla,sice to na té tmavé horní barvě nebude vidět ale aspoň jsem potrénoval.
Přílohy
DSC_0418.JPG
DSC_0414.JPG
Pojistovak
Administrátor
Příspěvky: 3582
Registrován: 15 říj 2011, 14:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Su-34 bílek 1/72 "kachna"

Příspěvek od Pojistovak »

Velmi dobré.
jose
Příspěvky: 100
Registrován: 20 led 2012, 17:18
Bydliště: Zlín

Re: Su-34 bílek 1/72 "kachna"

Příspěvek od jose »

Nějaká ta munice,něco není ještě úplně hotové a nevím ještě přesně co z toho použiju.
Přílohy
DSC_0428.JPG
DSC_0423.JPG
DSC_0418.JPG
DSC_0416.JPG
Odpovědět Předchozí témaNásledující téma

Zpět na „Stavby“