BQM-34A + KDA-1 1:48 ICM

Builds in progress
Uživatelský avatar
Lesný Ladislav
Příspěvky: 417
Registrován: 15 lis 2021, 17:59

BQM-34A + KDA-1 1:48 ICM

Příspěvek od Lesný Ladislav »

Odpočinek od divokých koček...

Léto 1978. Právě vyšlo L+K číslo 14 a já, kluk, koukal jako puk na monografii Firebee1 z pera Jiřího Moravce. A když jsem si ještě přečetl (citace z výše uvedené monografie) : " V roce 1971 byl s modifikovaným letounem BQM-34A předveden program ukázkových vzdušných bojů s námořním stíhacím letounem F-4 Phantom II. BQM-34A Firebee1 byl řízen z pozemního stanoviště, vzdušná situace byla sledována na televizním monitoru. Dálkově řízený letoun manévroval bez ztráty výšky (při přetížení 6g), úspěšně unikal před PLŘS Sidewinder i Sparrow a nakonec provedl několik ztečí zakončených "sestřelením" pilotovaného stroje." Konec citátu. Cože? Tenhle "prďola" (rozpětí 3.93m) dostal Fantoma? Tak toho musím mít! Tehdy jsem dělal "funkční" modelařinu, ale dvacetinka (model 1:20 s gumovým pohonem), sifoňák ( motor na CO2), natož větroň A-1 z toho udělat nešlo. Co šlo, byl balsový vystřelovací model. No, létal, ale Albík nebo právě Phantom létaly podstatně lépe...
A když ICM vydalo svůj model, nemohlo to dopadnout jinak, sice peněz "jako za kozu", ale mám jej! A když jsem zjistil, že v modelu KDA-1 je kamo stroje z NAS China Lake, bylo rozhodnuto. Jak lehce vznikají dvojstavby...

Zatím jen zatmeleny vyhazováky.

P.S. Prosím, nebudeme řešit politiku, staré dobré časy, ideologickou "kvalitu" tehdejšího tisku apod. , ju? Letadla beru jako součást historie, ať již byla jakákoliv. Důležitější je se z ní poučit.
Přílohy
20220129_091303.jpg
Uživatelský avatar
Lesný Ladislav
Příspěvky: 417
Registrován: 15 lis 2021, 17:59

Re: BQM-34A + KDA-1 1:48 ICM

Příspěvek od Lesný Ladislav »

Pouze kontaktní fotka. Rýmička. Takže mezi utíráním nosu, čištění poprskaných brýlí a snaze nějak zastavit slzení očí jsem jenom začal. Dlouho jsem už ale nic od ICM nelepil a tak jsem zapomněl na jejich plast. Takže nebrat si ostrou čepelku do nože a pokud tmelit vteřiňákem, tak nebrousit, ale stírat debondérem. Večer uzavřu trupy a protože lepím Extra Thinnem, nechám týden pořádně vyschnout.
Přílohy
20220206_162955kop.jpg
Uživatelský avatar
ujík
Příspěvky: 1629
Registrován: 18 úno 2012, 16:58
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: BQM-34A + KDA-1 1:48 ICM

Příspěvek od ujík »

Tohle musím sledovat, já je mám obě v 1/72 od Plusmodelu. :-D
Odpovědět Předchozí témaNásledující téma

Zpět na „Stavby“