Škvrnitá kamufláž

Camouflage
Uživatelský avatar
Peter Badár
Příspěvky: 320
Registrován: 20 říj 2011, 14:40
Bydliště: Spišská Nová Ves, Slovensko

Škvrnitá kamufláž

Příspěvek od Peter Badár »

Zdravím všetkých modelárov i ne modelárov. V poslednom čase keď pracujem na modelu, ktorý má škvrnitú kamufláž z Afriky som sa zoznámil s novým problémom: Ako urobiť škvrnitú kamufláž? Modle je Henschel Hs 126, ktorý operovala na území Lýbie. Má však veľmi výraznú škvrnitú kamufláž. Najprv som ju urobil klasicky - štetcom, no vtom sa objavili, ktorý priam oslepli z tej hrôzy. Preto som pôvodnú kamufláž zotrel a pomocou molitanu zhotovil novú. Tento krát však bola o triedu lepšia. No aj napriek tomu by ma zaujímali nejaké tipy a triky. Vopred upozorňujem že mám k dispozícii iba štetec.
Naposledy upravil(a) Peter Badár dne 08 pro 2011, 14:56, celkem upraveno 1 x.
Tento rok:
Postavené modely: Grumann F6F-3 (1/72, Academy), Messerschmitt Bf 109 G-6/R-6/Trop (1/72, Italeri), Messerschmitt Me 163 (1/72, Academy)
Práve staviam: P-51D (1/72, Revell), Focke-Wulf Fw 190 D-9 (1/72, Airfix), Kawasaki Ki-61-I KAId (1/72, Hasegawa), Grumman TBF-1 (1/72, Academy)

„Najväčším šťastím človeka je, keď môže žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“
Honoré de Balzac

Milujem ťa Rainbow Dash.
Pojistovak
Administrátor
Příspěvky: 3582
Registrován: 15 říj 2011, 14:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Skvrnitá kamufláž

Příspěvek od Pojistovak »

Na ten modeljsem koukal.-) Asi nejlepsí rada je, vyhnou se skvrnitým kamuflážím, ale to nechces asi slyšet.-)
Zeptám se, uvažoval jsi o pistolce? To je další řešení.

A k tupování.. dlouho jsem ho trénoval, a osvědčilo se mi molitan nejdříve hodně "ojet" na papíře a až pak na plast.
Sice to trvalo, ale tím jak se nanášelo opravdu málo barvy se daly fleky docela "regulovat" a vypadaly nakonec k světu.
(Ale stejně jsem si raději koupil pistol, je to snažší.-)
Uživatelský avatar
Peter Badár
Příspěvky: 320
Registrován: 20 říj 2011, 14:40
Bydliště: Spišská Nová Ves, Slovensko

Re: Skvrnitá kamufláž

Příspěvek od Peter Badár »

Ďakujem, bohužiaľ si však striekaciu pištoľ nemôžem dovoliť. Mám síce slušnú sumu zarobenú, ale radšej by som si to nechal na horšie časy. Kedysi som však túžil po Revell Basic Set with Compressor, ale zistil som že tréningom by som raz dokázal zrobiť pekné kamufláže (okrem zmienených fľakov) aj bez pištole. Samozrejme ten molitan vyskúšam vyšúchať na papieri.
Tento rok:
Postavené modely: Grumann F6F-3 (1/72, Academy), Messerschmitt Bf 109 G-6/R-6/Trop (1/72, Italeri), Messerschmitt Me 163 (1/72, Academy)
Práve staviam: P-51D (1/72, Revell), Focke-Wulf Fw 190 D-9 (1/72, Airfix), Kawasaki Ki-61-I KAId (1/72, Hasegawa), Grumman TBF-1 (1/72, Academy)

„Najväčším šťastím človeka je, keď môže žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“
Honoré de Balzac

Milujem ťa Rainbow Dash.
Uživatelský avatar
Jakub Vilingr
Příspěvky: 224
Registrován: 20 říj 2011, 09:23
Bydliště: Líně, divoký západ :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Skvrnitá kamufláž

Příspěvek od Jakub Vilingr »

Mimochodem docela veliký procento Hs 126 v poušti bylo ntřený evropskou kamufláží RLM 70/71/65 a následně v Africe přes to byla přestříkaný hady pískový RLM 79, což vytvořilo fleky. Až pozdější Hs 126 byly kamulovaný odstíny RLM 79 a 78. Chce si to zjistit nějaký informace ohledně tý konkrétní mašiny co lepíš.

Nicméně kvalitní ztvárnění takové kamufláže si nutně žádá stříkací pistoli. Bez ní jen těžko přesvědčivě stvárníš flekatou kamufláž.

Mrkni se po patinátorech od Agamy. Viděl jsem tím dělaný hadový kamufláže na modelch bojovky v 1/72 a vypadalo to zatraceně dobře.

http://foxbat-modely.wz.cz/

http://foxbat-modely.wz.cz/prehled.php? ... 2F72%0D%0A

Obrázek
jenda72
Příspěvky: 5
Registrován: 04 led 2012, 19:17

Re: Škvrnitá kamufláž

Příspěvek od jenda72 »

přimlouvám se za patinátory od agamy , pracuji s nimi i na technice v 1:48 a výsledky jsou víc než dobré.Hlavně pokud někde něco zhoníš tak vemeš gumu a prostě špatný místo vygumuješ.
Odpovědět Předchozí témaNásledující téma

Zpět na „Kamufláže“