Hrana farby

Painst and varnishes, airbrush guns
Uživatelský avatar
Merlin
Příspěvky: 207
Registrován: 21 srp 2012, 14:36

Hrana farby

Příspěvek od Merlin »

Zdravim, casto sa mi stava ze ked striekam nieco vymaskovane paskou tak po odstraneni pasky zostane nepekna hrana farby. Neviem ako to najsetrnejsie riesit, ked to odstranujem jemnym brusenim tak sa mi casto stava ze poskodim farbu (Vallejo) a musim to striekat znovu.
Zabudnite na dokonalosť, zoberte kus plastiku a vdýchnite mu život...
Uživatelský avatar
Peter Badár
Příspěvky: 320
Registrován: 20 říj 2011, 14:40
Bydliště: Spišská Nová Ves, Slovensko

Re: Hrana farby

Příspěvek od Peter Badár »

Na to je jedine dobrý cvik. Na to aby si nemal nežiadúce "schody" alias "hrany" je potrebne najprv poriadne cvičiť a cvičiť. Skúšať ako sa pištoľ chová pri rôynom riedení a farbách a tlaku. Cvikom sa rozumie si zobrať nejaký plast (ja používam vnútorné plochy starých nepostavených modelov) a na ňom trénovať čiary, bodky, čísla, písmená, rôyne tvary a následne sa pustím do jednoduchých prechodov medyi farbami. Až zistíš namiešať a tlakovať kompresor, začne ruka robiť všetko skoro sama. Keď som staval Mosquito, bol som celý šťastný nástrekom ale následné sebavedomie sa mi rozbilo u Stuky. Ostré prechody mali hrany a ja som si pokazil prácu. Následne som postavil "Mezka" a zamyslel sa. Pištoľ nie je ako štetec, a zhrnul si to. Starostlivo riediť farbu, čistí povrch a to najdôležitejšie - Zosynchronizovať k dokonalosti tlak a riedenie aby som už pri prvom nástreku urobil krásny jednoliatý film bez rôzných nepríjmností. Nechcem sa tu hrať na experta ale každý podceňuje alebo sa tu veľmi nepíše o tréningu! A ešte by som odporúčal si prečítať knihu Jak na techniku Airbrush. Ja som dostal pištoľ niekedy v apríli a koncom júla som mamke nastriekal obraz k meninám.
Snímka174.jpg
Tento rok:
Postavené modely: Grumann F6F-3 (1/72, Academy), Messerschmitt Bf 109 G-6/R-6/Trop (1/72, Italeri), Messerschmitt Me 163 (1/72, Academy)
Práve staviam: P-51D (1/72, Revell), Focke-Wulf Fw 190 D-9 (1/72, Airfix), Kawasaki Ki-61-I KAId (1/72, Hasegawa), Grumman TBF-1 (1/72, Academy)

„Najväčším šťastím človeka je, keď môže žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“
Honoré de Balzac

Milujem ťa Rainbow Dash.
Uživatelský avatar
Merlin
Příspěvky: 207
Registrován: 21 srp 2012, 14:36

Re: Hrana farby

Příspěvek od Merlin »

Mne je jasne ze je to vsetko len prax. Najvecsi problem mam ked striekam napriklad zltu farbu na nabeznu hranu kridla, zlta zle kryje na tmavom podlkade a tak musim dat viac farby a uz sa vytvori hrana... Dik za super super TIP ta knizka o airburshe to si idem objednat, tesim sa aj na Kubrtovu knizku.

P.S. ten obraz sa ti podaril
Zabudnite na dokonalosť, zoberte kus plastiku a vdýchnite mu život...
Uživatelský avatar
davidek007
Příspěvky: 1087
Registrován: 15 říj 2011, 18:10
Bydliště: Plzeň

Re: Hrana farby

Příspěvek od davidek007 »

zkus pod žlutou barvu, když ji stříkáš, dát nejprve bílou,,nebo prostě použij bílej základ, nastříkej žlutou na náběžky trošku s přesahem, vymaskuj už nastříkané žluté náběžky tamiya páskou, kterou několikrát nalep na svuji ruku, aby si snížil lepivost kvůli stržení barvy a pak nastříkej kamufláž....
V plánu letadla: KF-16C 1/72 Aca, F/A-18C 1/72 Aca, UH-1CHuey 1/35 Aca
Na stole: http://forum.modelarovo.cz/viewtopic.php?f=8&t=18, http://forum.modelarovo.cz/viewtopic.php?f=8&t=5
Uživatelský avatar
Merlin
Příspěvky: 207
Registrován: 21 srp 2012, 14:36

Re: Hrana farby

Příspěvek od Merlin »

davidek: to je super napad, najprv striekat nabeznu hranu a potom kamuflaz to ma nenapadlo ale urcite to vyskusam.
Zabudnite na dokonalosť, zoberte kus plastiku a vdýchnite mu život...
Uživatelský avatar
davidek007
Příspěvky: 1087
Registrován: 15 říj 2011, 18:10
Bydliště: Plzeň

Re: Hrana farby

Příspěvek od davidek007 »

obecne pod barvy jako je zluta, cervena, modra, oranzova atd... ktere by na tmavem či sedem(surf) podklade zmenili svuj odstin, tak se dava vzdy bila barva, aby vynikly a spravne odstinove vypadaly...
V plánu letadla: KF-16C 1/72 Aca, F/A-18C 1/72 Aca, UH-1CHuey 1/35 Aca
Na stole: http://forum.modelarovo.cz/viewtopic.php?f=8&t=18, http://forum.modelarovo.cz/viewtopic.php?f=8&t=5
Odpovědět Předchozí témaNásledující téma

Zpět na „Barvy a laky, stříkací pistole, stříkání“