Nové "loupací" obtisky Eduard

Uživatelský avatar
Olda Homola
Příspěvky: 1846
Registrován: 23 pro 2011, 11:36

Re: Nové "loupací" obtisky Eduard

Příspěvek od Olda Homola »

tak jsem včera udělal další kolo testu a špatný...
lak měl tendenci jít dolů, ale loupalo se to i s barvou.. Přitom jsem ten samý pokus dělal i na vraku Spita s brazilskými kokardami,
podklad opět pouze gunze barva, a držely jak helvétská víra.
2022:
1.F4F-4 Wildcat
2. B-32,
3. A6M2b Zero,
4. F6F-5 Hellcat
5. Spitfire IXe,
6. Avia CS-199,
7+8 .2xAvia S-199
9. Bf 109G-6
10. Ar-396
11. Bf 109E-4 "SNP"
____
2023:
1. Bf 109F-2/U2
2. Hurricane IIb
--------------------
rozestavěno:, Typhoon Ib - 60%, Airacobra Mk.I - 51%,Tempest V - 43%, Typhoon Ib LATE - 41%, MiG-21PF & PFM - 40%, F4U-1D Corsair - 39%, S-199 - 15%,

Obrázek
Pojistovak
Administrátor
Příspěvky: 3582
Registrován: 15 říj 2011, 14:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové "loupací" obtisky Eduard

Příspěvek od Pojistovak »

Tohle znám, vodicka na daně místo, pritlacit a zase počkat.
Proste ……
Uživatelský avatar
David Koktavý
Příspěvky: 662
Registrován: 07 led 2021, 19:32

Re: Nové "loupací" obtisky Eduard

Příspěvek od David Koktavý »

Pojistovak píše: 02 pro 2021, 12:37 ...........
Proste ……
... Prostě na pikaču, rozstříhat, zahodit do ha...zlu a spláchnout, sorry jako :lol: ...
Obrázek
Uživatelský avatar
Olda Homola
Příspěvky: 1846
Registrován: 23 pro 2011, 11:36

Re: Nové "loupací" obtisky Eduard

Příspěvek od Olda Homola »

Pojistovak píše: 02 pro 2021, 12:37 Tohle znám, vodicka na daně místo, pritlacit a zase počkat.
Proste ……
jj, to jsem aplikoval, ale včera jsem neměl sílu se na ten obtisk ani podívat :wink:
jako s odpuštěním je to fakt na piču, to už jsou mnohem lepší wet transfery
2022:
1.F4F-4 Wildcat
2. B-32,
3. A6M2b Zero,
4. F6F-5 Hellcat
5. Spitfire IXe,
6. Avia CS-199,
7+8 .2xAvia S-199
9. Bf 109G-6
10. Ar-396
11. Bf 109E-4 "SNP"
____
2023:
1. Bf 109F-2/U2
2. Hurricane IIb
--------------------
rozestavěno:, Typhoon Ib - 60%, Airacobra Mk.I - 51%,Tempest V - 43%, Typhoon Ib LATE - 41%, MiG-21PF & PFM - 40%, F4U-1D Corsair - 39%, S-199 - 15%,

Obrázek
Uživatelský avatar
David Hényk
Příspěvky: 260
Registrován: 23 čer 2012, 19:57

Re: Nové "loupací" obtisky Eduard

Příspěvek od David Hényk »

Olda Homola píše: 02 pro 2021, 12:27 tak jsem včera udělal další kolo testu a špatný...
lak měl tendenci jít dolů, ale loupalo se to i s barvou.. Přitom jsem ten samý pokus dělal i na vraku Spita s brazilskými kokardami,
podklad opět pouze gunze barva, a držely jak helvétská víra.
A tohle kolo testu bylo teda na čem? Taky na Gunze? Háčka? Trošku to rozveď please. Mě fascinuje jak se všichni tváří, že to jsou ty nej dekály na světě a pak si dělají šablony na stříkání, aby je nemusely dávat na model. Viz ty "recenzní" stavby na MF.
Obrázek
Uživatelský avatar
David Koktavý
Příspěvky: 662
Registrován: 07 led 2021, 19:32

Re: Nové "loupací" obtisky Eduard

Příspěvek od David Koktavý »

Pardon, že do toho takhle vstupuji, ale není to do p...ele jedno? Pokud někdo použije barvy a laky určené na modely navíc od předních výrobců jako je Gunze, Tamiya apod, tak očekávám že i další věci jako dekály, vodičky apod. budou s tímto kompatibilní. Jasně že s takovou kdyby kdokoliv chtěl mohl by komukoliv napsat, že dekály jsou v pohodě a je to jen "rukama" Navíc si uvědomte, že stále řešíte vlastnost toho dekálu ke které se přišlo jako slepý k houslím.
Obrázek
Uživatelský avatar
Olda Homola
Příspěvky: 1846
Registrován: 23 pro 2011, 11:36

Re: Nové "loupací" obtisky Eduard

Příspěvek od Olda Homola »

David Hényk píše: 03 pro 2021, 10:27
Olda Homola píše: 02 pro 2021, 12:27 tak jsem včera udělal další kolo testu a špatný...
lak měl tendenci jít dolů, ale loupalo se to i s barvou.. Přitom jsem ten samý pokus dělal i na vraku Spita s brazilskými kokardami,
podklad opět pouze gunze barva, a držely jak helvétská víra.
A tohle kolo testu bylo teda na čem? Taky na Gunze? Háčka? Trošku to rozveď please. Mě fascinuje jak se všichni tváří, že to jsou ty nej dekály na světě a pak si dělají šablony na stříkání, aby je nemusely dávat na model. Viz ty "recenzní" stavby na MF.
Pé čtyřicítka jsou Gunze Cčka, vrak spitu mix Háčka, Céčka...všechno polomatné barvy..
Jako kdyby to fungovalo jako WT, tak jsem spokojen jak želva :wink:
2022:
1.F4F-4 Wildcat
2. B-32,
3. A6M2b Zero,
4. F6F-5 Hellcat
5. Spitfire IXe,
6. Avia CS-199,
7+8 .2xAvia S-199
9. Bf 109G-6
10. Ar-396
11. Bf 109E-4 "SNP"
____
2023:
1. Bf 109F-2/U2
2. Hurricane IIb
--------------------
rozestavěno:, Typhoon Ib - 60%, Airacobra Mk.I - 51%,Tempest V - 43%, Typhoon Ib LATE - 41%, MiG-21PF & PFM - 40%, F4U-1D Corsair - 39%, S-199 - 15%,

Obrázek
Pojistovak
Administrátor
Příspěvky: 3582
Registrován: 15 říj 2011, 14:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové "loupací" obtisky Eduard

Příspěvek od Pojistovak »

David Koktavý píše: 03 pro 2021, 11:19 Pardon, že do toho takhle vstupuji, ale není to do p...ele jedno? Pokud někdo použije barvy a laky určené na modely navíc od předních výrobců jako je Gunze, Tamiya apod, tak očekávám že i další věci jako dekály, vodičky apod. budou s tímto kompatibilní. Jasně že s takovou kdyby kdokoliv chtěl mohl by komukoliv napsat, že dekály jsou v pohodě a je to jen "rukama" Navíc si uvědomte, že stále řešíte vlastnost toho dekálu ke které se přišlo jako slepý k houslím.
s tim podkladem souhlasim, navic ono to v realu fakt je uplne jedno.
To slepy k houslim je takove osemetne - to platilo pro prvni verzi s tenkym lakem, ten lak pak udelali tluštší, bojím se ze prave proto aby se daly tak dobre loupat

Jedine co mne opravdu, ale opravdu sere je to, ze diky tomu laku to spatne kopiruje nerovnosti. To co jsem dal predchozi obtisky, zatlacil uhostourem u tech novych nefunguje.
Respektive, funguje to az po sundani laku, což je oser.

Stary dekal jsem dal na palubku, "pomackal" a on si krasne zalezl tak u noveho to snad ani nebudu zkouset.

Jinak ty narky ze to nejde aplikova, sloupnout atd povazuju fakt spise za nesikovne ruce.
Na poslednich peti modelech jsem s tim loupanim nemel nejmensi problem

Za sebe teda:
barvy - to je na vkusu kazdeno z vetsi casti
kopirovani povrchu - oser, moc ne ok, vlastne jen mensi veci (plech na povrchu kridla uz byl problem, takze spise vubec ne ok)
sloupani - pohoda

celkovy proces aplikace: vyrazne delsi, nekomfortni. model ktery jsem mel u predchozich dekalu za odpoledne i s popiskama a nekdy i s lakem delam tri dny kdyz to jde a docela si pri tom zanadavam. Vysledek nakonec ale ok

Takze se nedivim tomu, ze kdo mam moznost rychlych masek jde do nich.
Uživatelský avatar
Arest
Příspěvky: 329
Registrován: 28 lis 2011, 14:26
Bydliště: Václavovice

Re: Nové "loupací" obtisky Eduard

Příspěvek od Arest »

Patriku, chápu to správně, že aby ten obtisk dobře okopíroval povrch, tak je nutný nejdřív sloupnout ten lak? Tzn. nějakou tu změkčovací vodičku na obtisky až po sloupnutí laku?
Pojistovak
Administrátor
Příspěvky: 3582
Registrován: 15 říj 2011, 14:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové "loupací" obtisky Eduard

Příspěvek od Pojistovak »

Nepoužil bych slovo dobře, ale lépe.-)
Můžu ti nejaké poslat, je to nejlepší zkusit, popis je velmi subjektivní.
Jinak ja na to rvu po sloupnuti laku klidne hypersol))
Uživatelský avatar
Olda Homola
Příspěvky: 1846
Registrován: 23 pro 2011, 11:36

Re: Nové "loupací" obtisky Eduard

Příspěvek od Olda Homola »

Patriku,
nemáme problém uznat, že jsem kopyto, ale v tomto případě se musím ohradit.
Pokud postupuju technologicky stejně ve dvou případech, v jednom s úspěchem a ve druhém s neúspěchem, pak success ratio výrobku je 50:50 a to mi jako spolehlivý produkt nepřipadá, sorry.
2022:
1.F4F-4 Wildcat
2. B-32,
3. A6M2b Zero,
4. F6F-5 Hellcat
5. Spitfire IXe,
6. Avia CS-199,
7+8 .2xAvia S-199
9. Bf 109G-6
10. Ar-396
11. Bf 109E-4 "SNP"
____
2023:
1. Bf 109F-2/U2
2. Hurricane IIb
--------------------
rozestavěno:, Typhoon Ib - 60%, Airacobra Mk.I - 51%,Tempest V - 43%, Typhoon Ib LATE - 41%, MiG-21PF & PFM - 40%, F4U-1D Corsair - 39%, S-199 - 15%,

Obrázek
Pojistovak
Administrátor
Příspěvky: 3582
Registrován: 15 říj 2011, 14:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové "loupací" obtisky Eduard

Příspěvek od Pojistovak »

Ja netvrdim ze si kopyto, vim ze nejsi.
Tak mi vysvetli ze ja udelam pet modelu a mam sloupane vsecky a u Tebe to dela trable?
Ted mluvim ciste o tom loupani.
Co delame jinak?
prilepim obtisk, davam jej na vodicku, vodicku i na nej, poradne jej pritlacim, dokud je to mokry tak si ohnu kus laku co presahuje barvu (neni nutne ale ulehcuje zacatek loupani), pockam, sloupnu.

Nekdy se to podari klidne i po hodine, ale to je pak trosku sazka do loterie.
Vetsinou dekaluju v noci a rano sundavam.


Nekde je rozdil... neco delame jinak. jinak si to nedovedu vysvetlit.
Uživatelský avatar
Olda Homola
Příspěvky: 1846
Registrován: 23 pro 2011, 11:36

Re: Nové "loupací" obtisky Eduard

Příspěvek od Olda Homola »

něco děláme jinak buď my, nebo výrobce obtisků.
já dám vodičku pod obtisk, vodičku na obtisk, ani neohýbám vrchní lak.
Loupat mi to jde v pohodě, problém je, že obtisk vůbec nedrží na povrchu. Je to bílý prhu, poměrně silná vrstva barvy, bílá je opravdu sytá.
Ta mnou výše zmiňovaná brazilská kokarda mi připadla pocitově tenčí a taky lépe kopírovala povrch.
Prostě to na mě dělá dojem, že tyto dva konkrétní obtisky mají jinou tloušťku barvy a s tím možná souvisí přilnavost.
O pruh jako takový mi nejde,ten přinejhorším stříknu, ale děsí mě nose art na přídi, malůvky sestřelů atp..
Dáváš pod obtisky lak? Já když mám polomatný nebo lesklý povrch (barvu), tak ne, lak stříkám jen na matný povrch.
aby bylo jasno, bavíme se o tom bílém pruhu před kabinou
Přílohy
hvezdy a pruhy.jpg
2022:
1.F4F-4 Wildcat
2. B-32,
3. A6M2b Zero,
4. F6F-5 Hellcat
5. Spitfire IXe,
6. Avia CS-199,
7+8 .2xAvia S-199
9. Bf 109G-6
10. Ar-396
11. Bf 109E-4 "SNP"
____
2023:
1. Bf 109F-2/U2
2. Hurricane IIb
--------------------
rozestavěno:, Typhoon Ib - 60%, Airacobra Mk.I - 51%,Tempest V - 43%, Typhoon Ib LATE - 41%, MiG-21PF & PFM - 40%, F4U-1D Corsair - 39%, S-199 - 15%,

Obrázek
Pojistovak
Administrátor
Příspěvky: 3582
Registrován: 15 říj 2011, 14:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové "loupací" obtisky Eduard

Příspěvek od Pojistovak »

To je divny, s nedrzenim jsem se nesetkal.
Ta rozdila tloustka je na nekterych ale opravdu znat.
Zkusim projet nejake zbytky a zkusim

Lak davam, pouzivam tamky a ty jsou fest matne, bez laku ani ranu
Uživatelský avatar
Arest
Příspěvky: 329
Registrován: 28 lis 2011, 14:26
Bydliště: Václavovice

Re: Nové "loupací" obtisky Eduard

Příspěvek od Arest »

Pojistovak píše: 03 pro 2021, 20:10 Můžu ti nejaké poslat, je to nejlepší zkusit, popis je velmi subjektivní.
Patriku, nic neposílej, já se mrknu do Čmeláka a do Spita, jestli tam jsou "loupáky". A až na to budu mít sílu, tak to prubnu.
Odpovědět Předchozí témaNásledující téma

Zpět na „Obtisky, wet transfery, stříkací masky“