Dodělávky restů let minulých

Builds in progress
Uživatelský avatar
ujík
Příspěvky: 1629
Registrován: 18 úno 2012, 16:58
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: Dodělávky restů let minulých

Příspěvek od ujík »

Tý jo, to je fakt masakr. :shock: Ale fakt mám radost, že nejsem sám, kdo má rozdělaných přes 30 kousků spousty a spousty let. :-D
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 351
Registrován: 11 dub 2012, 09:10

Re: Dodělávky restů let minulých

Příspěvek od Tom »

Lublin XIII D
Nepatrný krok k vítězství. Tahle "stavebnice" je v některých partiích opravdu sado maso. Z návodu není moc poznat, jak vzpěrový systém má vypadat a co kam patří, nemít plánky a fotky z publikace jsem nahranej. :x No jo, je to výzva.
Teď to nechat pořádně proschnout a následně preventivně ještě zafixovat. Zbytek by měl jít už snad bez problémů.
RXIII 014 DSCN0492.jpg
Pojistovak
Administrátor
Příspěvky: 3582
Registrován: 15 říj 2011, 14:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodělávky restů let minulých

Příspěvek od Pojistovak »

Pěkná práce, docela jsi mi zvednul náladu, jsem rád že tolik rozestavěných věcí nemám jen já.-)
A ten spit, to je pěkná šílenost teda.-)
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 351
Registrován: 11 dub 2012, 09:10

Re: Dodělávky restů let minulých

Příspěvek od Tom »

Teď jsem značně v modelářském útlumu, revitalizuje se barák a kutilský a stříkací kout mám zarovnaný vším, co bylo v lodžiích. Menší zlo pro normální provoz domácnosti. A protože u rozdělaných kousků v 90% jde už o barvení, porušil jsem zásadu nerýpat do něčeho dalšího.
Jednoduchá stavebnice, málo dílů...o to víc sado maso.
:P
Čtvrtkový PM Model SIAT 223, za pár korun. Nic moc stavebnice, ale přebaloval ji i Revell a jiná asi v blízké době ani nebude. Do vitríny stačí, je to pohledný sporťáček a s očekávanými Trenéry by mohl tvořit pěkné zátiší.
SIAT DSCN0581.jpg
Dohledání nějakých podkladů a fotek včetně interiéru se podařilo, ale je to stejně takové nejednoznačné.
Na několika místech dílů jsou propadliny, takže tmel si přijde na své a tvarové odchylky na zádi jsou z fotek patrné, tak si trochu pobrousím a poorám podle podkladů. Interiér doplním hlavně o pásy a možná pár detailů, sedačky hezky červeno-bíle, skleník je to pěkný. A pěkné pdf mají španělé z rekonstrukce éra.
:D
První fáze - odvrtat a vybrousit vstupy k motoru a vymyslet aspoň náznakem válce motoru, ty jsem si vypůjčil ze zbytků motoru dvaasedmdesátinového ex-frogu Wildcatu z velké země.
SIAT DSCN0597.jpg
Prozatím jsem se dál nedostal. Ale ono to nějak dopadne, méně je někdy více a ostatně žádně vrcholné cíle si nekladu.
[-X
Uživatelský avatar
Skřivan
Příspěvky: 1865
Registrován: 07 úno 2012, 13:23
Bydliště: Popůvky pod VC Brůna
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodělávky restů let minulých

Příspěvek od Skřivan »

Zajímavý stroj
Daniel Křivánek
„Můžete s tím nesouhlasit, můžete se dokonce i rozčilovat, ale to je asi tak všechno, co s tím můžete dělat.“
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 351
Registrován: 11 dub 2012, 09:10

Re: Dodělávky restů let minulých

Příspěvek od Tom »

Trochu jsem popojel, zatím stále není moc prostoru na modelařinu, aspoň něco.
Co k tomu říci, málo dílů + starší stavebnice + málo podkladů (mimo fotek) = trochu přerýt a potom sochařina.
Vzhledem k tomu, že překryt kabiny je pěkný skleník a původní díl kokpitu kabiny se sedačkami je vlastně holobyt, tak jsem alespoň něco doplnil podle dostupných fotek. Postupně poopravit rámování kabiny a naroubovat další detaily.
Do vitríny k dalšímu sporťáku dobrý.
Flamengo 01.jpg
Flamengo 02.jpg
Snad se bude po dokončení podobat předloze:
https://www.airhistory.net/photo/124060/HB-EVM
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 351
Registrován: 11 dub 2012, 09:10

Re: Dodělávky restů let minulých

Příspěvek od Tom »

Lehce jsem popojel. Koukal jsem trochu po historii typu, on je to vlastně asi poslední Siebel, tam stihli postavit jen pár kusů než ho pohltil MBB (=Messerschmitt a spol.) a ti předhodili výrobu do španělské CASA (uvádí se 97 celkem, CASA 50 ks a 17 ks ve Švýcarsku).
Flamengo 1512 2.jpg
Flamengo 1512 1.jpg
Hele kdo to stojí v pozadí. =D>
Že by Z-526? Podle kabátu to s vysokou pravděpodobností je Z-526A, EC-BDS.
Počkáme si na Édu, třeba bude. :wink:
avc_00040299.jpg
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 351
Registrován: 11 dub 2012, 09:10

Re: Dodělávky restů let minulých

Příspěvek od Tom »

Zase nepatrný posun. Na soutěže se s tím cpát nebudu, do vitríny stačí, jeden pestrobarevný sporťák.
Flamengo 1912 1.jpg
Flamengo 1912 2.jpg
Flamengo 1912 3.jpg
Uživatelský avatar
David Koktavý
Příspěvky: 662
Registrován: 07 led 2021, 19:32

Re: Dodělávky restů let minulých

Příspěvek od David Koktavý »

Zajímavý a hezký typ.
Obrázek
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 351
Registrován: 11 dub 2012, 09:10

Re: Dodělávky restů let minulých

Příspěvek od Tom »

Zase jeden letitý kostlivec dokončený do vitrínky.
V našich končinách trochu exot. Stavebnice celkově nic moc z dob, kdy toho na trhu taky moc nebylo.
Spíš takový polotovar, skoro polovakuforma, drobnější díly prakticky nepoužitelné, atd.. Ale když už to bylo rozvrtané...
Krabice.jpg
Původní obtisky nepoužitelné, v Corelu doma nakreslené a u Handl model accessories vytištěné.
P1020142a.JPG
P1020141a.JPG
P1020138a.JPG
Uživatelský avatar
Laco Nagy
Příspěvky: 510
Registrován: 23 pro 2011, 09:22

Re: Dodělávky restů let minulých

Příspěvek od Laco Nagy »

Jejej! Swordfish, čo stratil spodné krídlo... :)

Inak pekné! Hlavne z toho, čoho si to postavil.
Pozor na neschopných - sú schopní všetkého!
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 351
Registrován: 11 dub 2012, 09:10

Re: Dodělávky restů let minulých

Příspěvek od Tom »

Fiat CR 32 Směr, prý 1:48 :-D
Po letech 90-ti procentní slepenec nalezen, vytažen, oprášen, radši dvakrát, a doražen.
Díky problémům s usazením horního křídla, které není trochu v předstihu proti spodnímu i přes výrobu nových vzpěr, rozpačitý dojem. Ale co čekat od stavebnice původem z let šedesátých.
Někomu ho dám na hraní.
CR32_1.jpg
CR32_2.jpg
CR32_3.jpg
Uživatelský avatar
Speedy
Příspěvky: 2324
Registrován: 25 říj 2011, 15:46

Re: Dodělávky restů let minulých

Příspěvek od Speedy »

Si pamatuju jak jsme s kamarádem na základce asi ve 4. třídě malovali tenhle model stříbrnou barvou. Byl to tuším rakouský stroj z té staré krabičky Směru. Kamarád z toho byl nadšenej jak se mi to povedlo natřít, ale mě se nelíbila ta nudná kamufláž. Jenomže my jsme tehdy netušili, že tohle letadlo má i jiný kamufláže. :)

Jinak pěkný retro. Já ho stavěl ve 1/72 od AZ model taky v čínský kamo.
Přílohy
RKnPG5.jpeg
Cr32_China1.jpg
Rok 2024:
1/72 - Roland D.IIa, Mustang Mk.III, Spitfire mk.XIV & Flying bomb V-1, M. Messenger Mk.II, P-40F/L,
Rok 2023:
1/72 - BV-607, Hurricane Mk.IIc, D.520, MS-406, MB-155, LVG C.VI, La-5UTI, La-5FN, F6F-3, Tempest Mk.V, Ha-1112 Buchon
1/48 - P-400, Hurricane Mk.IIc
1/35 - T-34/76 kořistní

Rozestavěno 2024: 1/48 Bf-109K-4, 1/72 B-26C Marauder
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 351
Registrován: 11 dub 2012, 09:10

Re: Dodělávky restů let minulých

Příspěvek od Tom »

Doufám, že zase trochu konečně popojedu. Na některé se už práší od roku 2016, to jsem tenkrát dostal nápad....
A v této fázi kolem barvení a maskování se pravidelně nějak zaseknu. :bad:
Resty XI.jpg
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 351
Registrován: 11 dub 2012, 09:10

Re: Dodělávky restů let minulých

Příspěvek od Tom »

Ledy se trochu hnuly...
Spit zhora.jpg
Spit bok.jpg
Vrtule spit.jpg
Odpovědět Předchozí témaNásledující téma

Zpět na „Stavby“