Střípky z Davidova stolu

Builds in progress
Martin Dohnalík
Příspěvky: 177
Registrován: 04 led 2021, 19:25

Re: Střípky z Davidova stolu

Příspěvek od Martin Dohnalík »

Ta P-40 mě chytla u srdce. Moc pěkná, povedla se ! =D> =D>
Uživatelský avatar
David Koktavý
Příspěvky: 662
Registrován: 07 led 2021, 19:32

Re: Střípky z Davidova stolu

Příspěvek od David Koktavý »

Díky, jsem rád že se líbí.

Já bohužel nemám z patláku tak dlouhý report jako tady Martin, nebotˇ jsem se celou dobu "ňufal" s tímto šušněm od Clear Prop. Jako obvykle jsem taktickou stránku patláku nezvládl a vybral nevhodný model. Na druhou stranu doma bych jej jistě odložil a takhle mne to nutilo přenést se přes kritické pasáže mnohem snáze.
Skoro celý den mně trvalo spasování a úprava dílců tak aby vše sedlo. Řekl bych že se mi to vyplatilo, tmelu jsem použil minimum, ale to pasování na takového drobka je fakt mizerné. Slyšel jsem, že stavebnice od CP jsou v tomto náročnější a tohle byl opravdu extrém, přeci jen to byl jeden z jejich prvních modelů.
Druhý den jsem dokončil hrubou stavbu a začal kamufláž.
Třetí den jsem pokračoval a v neděli dopoledne ještě stihl nanést dekály. Stav vidíte na fotce níže. Nyní mně čekají drobné opravy, wash a další dokončovací operace.
Přílohy
20211101_201105_KF.jpg
Obrázek
Uživatelský avatar
Olda Homola
Příspěvky: 1846
Registrován: 23 pro 2011, 11:36

Re: Střípky z Davidova stolu

Příspěvek od Olda Homola »

no vidíš,
nakonec se z toho vyklubal povedený model =D>
2022:
1.F4F-4 Wildcat
2. B-32,
3. A6M2b Zero,
4. F6F-5 Hellcat
5. Spitfire IXe,
6. Avia CS-199,
7+8 .2xAvia S-199
9. Bf 109G-6
10. Ar-396
11. Bf 109E-4 "SNP"
____
2023:
1. Bf 109F-2/U2
2. Hurricane IIb
--------------------
rozestavěno:, Typhoon Ib - 60%, Airacobra Mk.I - 51%,Tempest V - 43%, Typhoon Ib LATE - 41%, MiG-21PF & PFM - 40%, F4U-1D Corsair - 39%, S-199 - 15%,

Obrázek
Uživatelský avatar
ujík
Příspěvky: 1629
Registrován: 18 úno 2012, 16:58
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: Střípky z Davidova stolu

Příspěvek od ujík »

Krásný kousek to bude. =D>
Uživatelský avatar
Speedy
Příspěvky: 2324
Registrován: 25 říj 2011, 15:46

Re: Střípky z Davidova stolu

Příspěvek od Speedy »

To jak já, Jednou mě na patláku ukecali na Bronko od Academy a at to slepím s CK detail setem. Vůbec mě to nebavilo, nikdy jsem to nedokončil a otrávilo mi to lepení na několik týdnů. Na dalším patláku už jsem si slepil 4x 1/72 modely a to mě bavilo neskutečně. :roll:

Jinak zajímavý prcek. Tyhle RAF kamufláže ze začátku války mě hrozně štvou. Nebaví mě ta kamufláž a jejím maskováním. :x
Rok 2024:
1/72 - Roland D.IIa, Mustang Mk.III, Spitfire mk.XIV & Flying bomb V-1, M. Messenger Mk.II, P-40F/L,
Rok 2023:
1/72 - BV-607, Hurricane Mk.IIc, D.520, MS-406, MB-155, LVG C.VI, La-5UTI, La-5FN, F6F-3, Tempest Mk.V, Ha-1112 Buchon
1/48 - P-400, Hurricane Mk.IIc
1/35 - T-34/76 kořistní

Rozestavěno 2024: 1/48 Bf-109K-4, 1/72 B-26C Marauder
Uživatelský avatar
David Koktavý
Příspěvky: 662
Registrován: 07 led 2021, 19:32

Re: Střípky z Davidova stolu

Příspěvek od David Koktavý »

Tak že bych něco po patláku nedolepil, to se mi nemůže stát. Drsní hoši z Blanska by mne hned srovnali :D
Jak jsem psal, beru to pozitivně a jsem nakonec rád že jsem to dotáhl do dekálů.
Obrázek
Pojistovak
Administrátor
Příspěvky: 3582
Registrován: 15 říj 2011, 14:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Střípky z Davidova stolu

Příspěvek od Pojistovak »

David Koktavý píše: 02 lis 2021, 10:05 Díky, jsem rád že se líbí.

Já bohužel nemám z patláku tak dlouhý report jako tady Martin, nebotˇ jsem se celou dobu "ňufal" s tímto šušněm od Clear Prop. Jako obvykle jsem taktickou stránku patláku nezvládl a vybral nevhodný model. Na druhou stranu doma bych jej jistě odložil a takhle mne to nutilo přenést se přes kritické pasáže mnohem snáze.
Skoro celý den mně trvalo spasování a úprava dílců tak aby vše sedlo. Řekl bych že se mi to vyplatilo, tmelu jsem použil minimum, ale to pasování na takového drobka je fakt mizerné. Slyšel jsem, že stavebnice od CP jsou v tomto náročnější a tohle byl opravdu extrém, přeci jen to byl jeden z jejich prvních modelů.
Druhý den jsem dokončil hrubou stavbu a začal kamufláž.
Třetí den jsem pokračoval a v neděli dopoledne ještě stihl nanést dekály. Stav vidíte na fotce níže. Nyní mně čekají drobné opravy, wash a další dokončovací operace.
Jak to tak čtu tak jsem skoro rád, že jsem si jej nekoupil))
Uživatelský avatar
David Koktavý
Příspěvky: 662
Registrován: 07 led 2021, 19:32

Re: Střípky z Davidova stolu

Příspěvek od David Koktavý »

Patriku, tak to já rád jsem že jsem koupil. Podruhé bych to sice stavět nechtěl, ale tento typ nesmí chybět v kolekci modelů z počátků proudového letectví. Rád bych přidal i další, např. He-178 a to pokud vím taky prý není žádná hitparáda.
Obrázek
Pojistovak
Administrátor
Příspěvky: 3582
Registrován: 15 říj 2011, 14:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Střípky z Davidova stolu

Příspěvek od Pojistovak »

Tomu rozumím, když musíš tak musíš.-)
Jak se znám tak mi stejně taky jednou v budoucnu skončí na stole.-)
Uživatelský avatar
David Koktavý
Příspěvky: 662
Registrován: 07 led 2021, 19:32

Re: Střípky z Davidova stolu

Příspěvek od David Koktavý »

Tak dnes večer konečně přišel pan Hotofson z asociace hnutí za plnou vitrínu a společně jsme hotového Pioneera předali do první řady :-D. Jako další aktéry malé kolekce počátku proudového letectví jsem vybral první proudový stroj japonského císařství a pro srovnání pak Hurricana RAF.
20211109_220603_kf.jpg

Na patláku jsem více méně symbolicky zařízl do dalšího kousku na kterém jsem zbytek večera lehce pokročil. Pánové co byli přítomni asi vědí co to je, pro ostatní malá nápověda (nebo spíš velká).
20211109_225937_kf.jpg
Naposledy upravil(a) David Koktavý dne 23 lis 2021, 08:44, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Uživatelský avatar
David Hényk
Příspěvky: 260
Registrován: 23 čer 2012, 19:57

Re: Střípky z Davidova stolu

Příspěvek od David Hényk »

Brazilskej Thunderbolt?
Obrázek
Uživatelský avatar
ujík
Příspěvky: 1629
Registrován: 18 úno 2012, 16:58
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: Střípky z Davidova stolu

Příspěvek od ujík »

Pánové, nedáte si někdo dobrou brazilskou kávu? :grin:
Uživatelský avatar
David Koktavý
Příspěvky: 662
Registrován: 07 led 2021, 19:32

Re: Střípky z Davidova stolu

Příspěvek od David Koktavý »

Těsně vedle, Thunderbolt to je, ale lehká konverze Tamky na verzi M. Kamufláž bude tato níže, jsou na to pěkné barevné fotky a mám to do klubové stavby s tématem "tak nahá tak krásná" tzn. dělám něco s PIN-UPkou a toto mne zaujalo, zejména s ohledem na kolekci P-47 kde verze M by neměla chybět.

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
David Hényk
Příspěvky: 260
Registrován: 23 čer 2012, 19:57

Re: Střípky z Davidova stolu

Příspěvek od David Hényk »

No to seš celej ty :-D Hele nevím jestli jsem se nepřehlídl, ale Dora Wings někde ukazovala, že budou dělat i ranné Thunderbolty, takže kruh se může uzavřít :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
David Koktavý
Příspěvky: 662
Registrován: 07 led 2021, 19:32

Re: Střípky z Davidova stolu

Příspěvek od David Koktavý »

JAK SE DAŘÍ S MRP TMELEM

Zde drobné ukázky práce s MRP tmelem opatřené mojí tristní nedokonalostí. Model je Corsair od Tamky, kterého jsem pasoval do role předskokana na leden s divokou kočkou, neboť bude mít stejný typ kamufláže. Bude to jinak čistá ŽÁVES krabička na natrénování dalších staveb Corsairu.

MRP tmel používám k zatmelení drobných spár, mezer a škrábanců, tam kde přetření, nebo nastříkání surfem nestačí. Na větší tmelení používám Tamiya šedostříbrný tmel. Velkou výhodou toho MRP tmelu je rychlé vyschnutí a řekl bych nulový propad. Pokud je toho tmelu malá vrstva, asi jako na fotkách níže, lze je brousit resp. leštit již po cca 15 minutách. Tmel ředím MRP Welderem aby šel nanášet jako surfacer štětcem, ale nepřeháním to. Ředit se dá i levelingem, ale pak ztrácí ty vlastnosti jako rychlé schnutí a mám pocit, že se i propadá.

Tmel je po zaschnutí měkčí než plast, proto se dobře leští aniž bych poškodil okolí místa tak jak se mi to stává když dělám s vteřiňákem. Rýt se do toho tmelu musí velice opatrně. Co se týče bublinek, s tím jsem se vyloženě nesetkal, občas se mi stane, že tmel zaschne dříve než se vlije do spáry, takže vznikne něco jako krusta, která po broušení vytvoří povrch s bublinkami, nebo se to objeví, když tu spáru chci prorýt. Pak ale stačí nanést mikrokapku tmelu párátkem a po deseti minutách znovu přeleštit.

Zde ukázka přetmelení spáry po nalepení křídla k trupu. Po zaschnutí lehce přeleštím jemným brousítkem a doleštím do ztracena úplně jemným (cca 2000) jakoby to byl surf. Potom to už většinou nechám, nebo kvůli dorývání přestříkám další vrstvu surfu a doryji paneláž viz třetí foto.

Aplikace tmelu
20211114_214319_kf.jpg
Přeleštěno a přestříkáno surfem, vím že to není v přední části dokonalé, ale mně to stačí
20211116_214555_kf.jpg
dorytí paneláže
20211117_202506_kf.jpg

Zde ukázka číslo 2, po kontrolním surfu jsem odhalil nedokonalosti. Aplikoval tmel, přeleštil a znovu přestříkal pro kontrolu surfem. Nyní zbývá dorýt chybějící paneláž a nýty.
20211117_172635_kf.jpg
20211117_172912_kf.jpg
20211117_202559_kf.jpg
Obrázek
Odpovědět Předchozí témaNásledující téma

Zpět na „Stavby“