Davidovy rozestavěné sedmdesátdvojky:

Nieport 24 Roden a FT-17 Flyhawk

Builds in progress
Uživatelský avatar
David Hényk
Příspěvky: 260
Registrován: 23 čer 2012, 19:57

Re: Davidovy rozestavěné sedmdesátdvojky:

Příspěvek od David Hényk »

Použil jsem růžovou jako podkladovou vrstvu pod červenou tak aby červená kryla v tenké vrstvě. Míchal jsem jí z bílé a červené a díky té bílé, růžová kryla velmi dobře a červené stačilo taky jen pár vrstev. Takže za mě mohu tenhle postup jenom doporučit.
Obrázek
Uživatelský avatar
ujík
Příspěvky: 1629
Registrován: 18 úno 2012, 16:58
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: Davidovy rozestavěné sedmdesátdvojky:

Příspěvek od ujík »

Macchi nádherná, Davo. =D> A to červený je neskutečně úchylný éro, se nedivím, že to neletělo.
Pojistovak
Administrátor
Příspěvky: 3582
Registrován: 15 říj 2011, 14:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Davidovy rozestavěné sedmdesátdvojky:

Příspěvek od Pojistovak »

Jinak celá info k té růžové: používám ji i pod žlutou, funguje skvěle.
Uživatelský avatar
Skřivan
Příspěvky: 1865
Registrován: 07 úno 2012, 13:23
Bydliště: Popůvky pod VC Brůna
Kontaktovat uživatele:

Re: Davidovy rozestavěné sedmdesátdvojky:

Příspěvek od Skřivan »

Ono se dá taky dobře použít žlutá pod červenou :wink:
Daniel Křivánek
„Můžete s tím nesouhlasit, můžete se dokonce i rozčilovat, ale to je asi tak všechno, co s tím můžete dělat.“
ObrázekObrázek
Pojistovak
Administrátor
Příspěvky: 3582
Registrován: 15 říj 2011, 14:22
Kontaktovat uživatele:

Davidovy rozestavěné sedmdesátdvojky:

Příspěvek od Pojistovak »

Jo Jo, dá, ale ta trochu mění odstín a je tam potřeba pak té červené vice vrstev:-)
Ale zase se to dá využít hezky, na oranžovem spitfajru jsem to tak dělal, žlutá a na to červená, různá místa různá intenzita, aspoň nebyl jednolité povrch:-)
Uživatelský avatar
David Hényk
Příspěvky: 260
Registrován: 23 čer 2012, 19:57

Re: Davidovy rozestavěné sedmdesátdvojky:

Příspěvek od David Hényk »

Taková LGBT debata :-D
Obrázek
Pojistovak
Administrátor
Příspěvky: 3582
Registrován: 15 říj 2011, 14:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Davidovy rozestavěné sedmdesátdvojky:

Příspěvek od Pojistovak »

Šak jsme moderní ne?))
Uživatelský avatar
David Hényk
Příspěvky: 260
Registrován: 23 čer 2012, 19:57

Re: Davidovy rozestavěné sedmdesátdvojky:

Příspěvek od David Hényk »

Nazdar všichni, po čase se zase vracím do kyberprostoru. Přiznám se, že jsem teď v poslední době neměl příliš chuť na netu něco psát a přispívat. Všechno to co se teď děje kolem nás mě přimělo svoji pozornost věnovat skutečným věcem, rodině, kamarádům, koníčkům...a naopak čas strávený na netu omezit na minimum. Ne, že by to fungovalo ideálně, dnes už se před telefony a počítači špatně utíká. Každopádně po rozhovoru s kamarádem jsem si uvědomil, že není špatné dát o sobě vědět a trochu přispět i tady.
Co je tedy u mě nového? Dokončil jsem první tank v měřítku 72. Viz fotka a tady je link na článek a víc fotek na našem blogu. https://72insight.com/cs/a10mk-ia-cruis ... -1-72-ibg/
A10_CS_04.jpg
Nezapomněl jsem ani na stále nedokončeného Wildcata z lednové skupinovky. Zasekl jsem se na barvách a pár detailech, které jsem potřeboval vyřešit, ale momentálně už jsem model nachystal na barvu. Navíc jsem se pustil do dalšího tanku. Panther G od Vespidu. Fantastický model, v krabici je vše co potřebujete ke stavbě, za mě palec nahoru a rozhodně doporučuji každému.
Compress_20220401_094509_9559.jpg
Obrázek
Uživatelský avatar
ujík
Příspěvky: 1629
Registrován: 18 úno 2012, 16:58
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: Davidovy rozestavěné sedmdesátdvojky:

Příspěvek od ujík »

Hurá, David je na živu. :-D
Uživatelský avatar
Speedy
Příspěvky: 2324
Registrován: 25 říj 2011, 15:46

Re: Davidovy rozestavěné sedmdesátdvojky:

Příspěvek od Speedy »

Mám to úplně stejně jako ty. :roll:
Rok 2024:
1/72 - Roland D.IIa, Mustang Mk.III, Spitfire mk.XIV & Flying bomb V-1, M. Messenger Mk.II, P-40F/L,
Rok 2023:
1/72 - BV-607, Hurricane Mk.IIc, D.520, MS-406, MB-155, LVG C.VI, La-5UTI, La-5FN, F6F-3, Tempest Mk.V, Ha-1112 Buchon
1/48 - P-400, Hurricane Mk.IIc
1/35 - T-34/76 kořistní

Rozestavěno 2024: 1/48 Bf-109K-4, 1/72 B-26C Marauder
Uživatelský avatar
David Hényk
Příspěvky: 260
Registrován: 23 čer 2012, 19:57

Re: Davidovy rozestavěné sedmdesátdvojky:

Příspěvek od David Hényk »

Už delší dobu jsem si říkal, že bych se měl zase trochu věnovat prezentaci na KF a tak tedy "tady mě máte" :)
Postupně se vracím k rozdělaným věcem a snažím se zredukovat počet rozestavěných modelů na nějaké únosné číslo. Momentálně jsem někde kolem dvacítky a ideální by bylo mít max pět kousků. Samozřejmě super by bylo mít jen jeden, to by se mi hodně líbilo, ale den kdy to tak bude, je hodně daleko :lol: Takže začněme něčím víc realistickým. Deset kousků bude úspěch. Uvidíme. Důležitý je, nenechat se zase někým zlákat na skupinovky a nerozvrtat zase něco dalšího..že?
Ale k věci. Momentálně mám na stole Mirage F.1CG od Special Hobby. Model jsem začal stavět v podstatě hned jak se objevil na trhu. Klasicky počáteční nadšení vystřídalo ochladnutí, následované odložením a věnování se něčemu dalšímu. Síla zvyku, řekl bych. Nemá to nic společného s modelem jako takovým. Přiznám se, že dneska bych už určitě Řeka nestavěl. V té době jsem si myslel, že si postavím celou řadu F.1, a taky jsem si koupil většinu krabic co SH vydalo, ale pak přišlo to vystřízlivění a krabice jsem zase prodal. No a chudák Řek teda zůstal. Lepí se to dobře. Chce to určitě pečlivou přípravu při lepení, ale třeba spoj křídla a trup jsem to zvládl bez tmelu. Koupil jsem Zoom od Eduardu a hodně to pomůže, hlavně v kokpitu. Mám i kola od CMK, taky jejich trysku jsem si koupil. Od Masteru bude pitotka a rakety od Reskitu. Koupil jsem původně od Eduardu, ale když i druhá pořízená sada měla všechny čtyři rakety do banánu, dal jsem raději peníze konkurenci. A abych nezapomněl tak jsem použil i sadu nasávání od Airesu a jejich kryty na vstupy. Především ta prvně jmenovaná sada je super.
Pomalu se prokousávám k barvě, bude to ta řecká Ghost kamo. Barvy mám od AK REAL tak uvidíme jak to bude vypadat.

PS: Vím, že bych se mohl přidat k francouzské skupinovce, ale vzhedem k tomu co jsem napsal výše, raději se nepřipojím :grin:
Resize_20230317_130138_8554.jpg
Obrázek
Uživatelský avatar
Speedy
Příspěvky: 2324
Registrován: 25 říj 2011, 15:46

Re: Davidovy rozestavěné sedmdesátdvojky:

Příspěvek od Speedy »

Jo Miráže jsou hezký letadla. ;-I
Rok 2024:
1/72 - Roland D.IIa, Mustang Mk.III, Spitfire mk.XIV & Flying bomb V-1, M. Messenger Mk.II, P-40F/L,
Rok 2023:
1/72 - BV-607, Hurricane Mk.IIc, D.520, MS-406, MB-155, LVG C.VI, La-5UTI, La-5FN, F6F-3, Tempest Mk.V, Ha-1112 Buchon
1/48 - P-400, Hurricane Mk.IIc
1/35 - T-34/76 kořistní

Rozestavěno 2024: 1/48 Bf-109K-4, 1/72 B-26C Marauder
Uživatelský avatar
ujík
Příspěvky: 1629
Registrován: 18 úno 2012, 16:58
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: Davidovy rozestavěné sedmdesátdvojky:

Příspěvek od ujík »

Po roce můžu opět napsat: Hurá, David je na živu. :-D

Já mám roky rozdělaného Španěla, ale v poněkud méně pokročilém stádiu.
Uživatelský avatar
David Hényk
Příspěvky: 260
Registrován: 23 čer 2012, 19:57

Re: Davidovy rozestavěné sedmdesátdvojky:

Příspěvek od David Hényk »

Zdeno, tak snad se zase neozvu až za rok :lol: Španělskou krabku jsem měl taky, ten se mi hodně líbil. Ale stavět to dvakrát nebudu, mám tolik pěkných modelů v kitníku a čas tak letí, že to musím střídat.
V rámci střídání se mi na stole sem tam objeví i nějaký ten tank. Zrovna jsem dodělal jeden obskurní typ, A9 Mk.I. Více časem na blogu. Mirage už má nalepený štítek, tak se budu pomalu chystat na barvu. No a další rozdělané kousky smutně koukají z vitríny.

BTW Zdeno, dvakrát jsem si na tebe teď vzpomněl. Vyklízel jsem v šatně nějaké krabice a v jedné, kde mám uložené mapy KČT, jsem našel to křídlo z Blocha MB.210 :grin: Absolutně nechápu jak se tam mohlo ocitnout. Model jsem už odevzdal do plastu, má být nově od SH, takže bych to stejně nelepil. No a podruhé jsem si na tebe vzpomenul, když jsem procházel seznam rozdělaných a uvedomil si, že mám od tebe to RA-5C a to už je taky rozlepený. Tak teď ještě dokoupit trysku, kola, masky a dekály na mašinu z Namu a můžu se na to vrhnout :) Za toho Blocha ti stejně furt dlužím panáka, tak až se někde potkáme, musíme zajít 8-)
Compress_20230320_080727_7666.jpg
Obrázek
Uživatelský avatar
David Hényk
Příspěvky: 260
Registrován: 23 čer 2012, 19:57

Re: Davidovy rozestavěné sedmdesátdvojky:

Příspěvek od David Hényk »

Tak jsem zase kousek posunul Mirage k barvě. Nalepení krytů podvozku mi dalo slušně zabrat. Moc to nesedí a pokud chcete udělat kryty zavřené, čeká vás pasování a ladění. Kryty na vstupy od Airesu jsou ok, ale z vnitřní strany jsem je komplet zbrousil, aby lépe sedly na místo.
Nalepím masky na kabinu a kam je ještě potřeba a jde se na to. Jsem zvědavý za jak dlouho ohnu tu pitotku :wink:
Resize_20230331_083837_7765.jpg
Obrázek
Odpovědět Předchozí témaNásledující téma

Zpět na „Stavby“