Davidovy rozestavěné sedmdesátdvojky:

Nieport 24 Roden a FT-17 Flyhawk

Builds in progress
Uživatelský avatar
Jarek S.
Příspěvky: 1662
Registrován: 20 úno 2012, 11:05

Re: Davidovy rozestavěné sedmdesátdvojky:

Příspěvek od Jarek S. »

Hele praděda Valentina..
Uživatelský avatar
ujík
Příspěvky: 1629
Registrován: 18 úno 2012, 16:58
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: Davidovy rozestavěné sedmdesátdvojky:

Příspěvek od ujík »

Krásně čistá práce. =D>
Uživatelský avatar
David Hényk
Příspěvky: 260
Registrován: 23 čer 2012, 19:57

Re: Davidovy rozestavěné sedmdesátdvojky:

Příspěvek od David Hényk »

Díky Zdeno, ale ta mobilová fotka je vždy milosrdná :)

Stříkl jsem doplňky a po zamaskování bych rád dnes večer začal stříkat první dvě barvy Ghost kamufláže. Už jsem asi psal, že mám kopmplet sadu barev od AK z řady RC. Včera jsem si stříkl čipy a jedna se mi moc nepozdává, tak použiju variantu více do modra. AK RC jsou super barvy. Něco jako Tamky. Doporučuji.
Pitotku jsem zatím neohnul 8-)
Resize_20230405_090619_9366.jpg
Obrázek
Uživatelský avatar
Skřivan
Příspěvky: 1865
Registrován: 07 úno 2012, 13:23
Bydliště: Popůvky pod VC Brůna
Kontaktovat uživatele:

Re: Davidovy rozestavěné sedmdesátdvojky:

Příspěvek od Skřivan »

;-I
Daniel Křivánek
„Můžete s tím nesouhlasit, můžete se dokonce i rozčilovat, ale to je asi tak všechno, co s tím můžete dělat.“
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
David Hényk
Příspěvky: 260
Registrován: 23 čer 2012, 19:57

Re: Davidovy rozestavěné sedmdesátdvojky:

Příspěvek od David Hényk »

Tak jsem se pomalu posunul ke kamufláži. Dělám to na etapy, nechce se mi šulanovat celej model, ona ta kamo je zespodu i nahoře a tak mám takhle větší kontrolu a dělá se mi to líp. Akorát to víc trvá, ale to mi nevadí, nikam nespěchám, dělám to pro radost :lol: Barvy jsou AK REAL. Mno, zatím jsem z nich takovej rozpačitej. Teda konkrétně nad jedním odstínem. Namíchám si barvu, naliju do pistole a po chvilce koukám, že barva se separuje od ředidla a klesá dolů. Zjistil jsem to vlastně náhodou, když jsem stříkal a najednou koukám, že barva nějak zmizela a stříkám špinavější ředidlo. Dělá mi to jen jeden odstín, u ostatních jsem to nepozoroval, tak teď nevím. Když jsem stříkal Seasprite tak si nic podobného nevybavuji. Jinak se s barvama dělá dobře.
Počítám, že tak tři večerní seance a kamo bude hotová. Pak nějaký to ztmavování kolem linek a dekály. Na moderních letadlech je jich požehnaně, takže to bude taky delší zábava. A to mě ještě čekají dekály na čtyři rakety :?
Compress_20230412_080713_3027.jpg
Obrázek
Uživatelský avatar
Speedy
Příspěvky: 2324
Registrován: 25 říj 2011, 15:46

Re: Davidovy rozestavěné sedmdesátdvojky:

Příspěvek od Speedy »

Já po experimentování z barvama zůstávám u kombinace Gunze C+Tamiya+Agama lihová. Práce s Vallejo je jak se ženskýma. Potřebujou extra péči. :lol: (a to mě nebaví)
Rok 2024:
1/72 - Roland D.IIa, Mustang Mk.III, Spitfire mk.XIV & Flying bomb V-1, M. Messenger Mk.II, P-40F/L,
Rok 2023:
1/72 - BV-607, Hurricane Mk.IIc, D.520, MS-406, MB-155, LVG C.VI, La-5UTI, La-5FN, F6F-3, Tempest Mk.V, Ha-1112 Buchon
1/48 - P-400, Hurricane Mk.IIc
1/35 - T-34/76 kořistní

Rozestavěno 2024: 1/48 Bf-109K-4, 1/72 B-26C Marauder
Uživatelský avatar
ujík
Příspěvky: 1629
Registrován: 18 úno 2012, 16:58
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: Davidovy rozestavěné sedmdesátdvojky:

Příspěvek od ujík »

Krásná práce, Davo. ;-I Já bych to fouknul od ruky. Nesnáším kamo, kde musím hodně maskovat. :evil:
Uživatelský avatar
Lesný Ladislav
Příspěvky: 417
Registrován: 15 lis 2021, 17:59

Re: Davidovy rozestavěné sedmdesátdvojky:

Příspěvek od Lesný Ladislav »

Mohu-li se zeptat - jak jsou na tom AK RC na tuto kamo "Ghost" odstínově? Odstíny jsou z nějaké sady nebo podle FS? Shodné odstíny totiž jsou i např. na F-16N nebo F-21 a protože co já nejvíce nesnáším je míchání barev, tak se snažím používat co nejpřibližnější odstíny. Díky. [-o<
Uživatelský avatar
David Hényk
Příspěvky: 260
Registrován: 23 čer 2012, 19:57

Re: Davidovy rozestavěné sedmdesátdvojky:

Příspěvek od David Hényk »

Ahoj Láďo, odstíny prodávají v sadě, nebo se dají koupit zvlášť. Mají to označené i FS a máš pravdu, že stejné odstíny jsou použité i na nějaké kamo pro F-16. Já jsem pro tu šedomodrou použil jiný odstín, než má AK v sadě, protože se mi ta původní nezdála dost šedomodrá. Hodně se řídím spíš pocitem jakej mám z dané kamufláže. Co vyhovuje mému oku, takříkajíc :) Jak přesně to sedí na nějaký vzorník, nejsem schopen říct. Viděl jsem někde nějaký rozporovaní právě těch F-16 barev, ale už nevím kde to bylo. A přesně vím o čem mluvíš, když říkáš že nemáš rád míchání barev. Jsem na tom stejně a proto mám tolik barev.
Obrázek
Uživatelský avatar
Víťa Výmola
Příspěvky: 77
Registrován: 07 lis 2021, 12:44

Re: Davidovy rozestavěné sedmdesátdvojky:

Příspěvek od Víťa Výmola »

David Hényk píše: 12 dub 2023, 07:17Barvy jsou AK REAL. Mno, zatím jsem z nich takovej rozpačitej. Teda konkrétně nad jedním odstínem. Namíchám si barvu, naliju do pistole a po chvilce koukám, že barva se separuje od ředidla a klesá dolů. Zjistil jsem to vlastně náhodou, když jsem stříkal a najednou koukám, že barva nějak zmizela a stříkám špinavější ředidlo.
Tak něco podobného se mi teď dělo s jejich PRU blue. Separovala se jak barva od ředidla, tak neustále její modrá složka. Výsledkem bylo, že každý nástřik vypadal trochu jinak. A mohla mě ranit mrtvice, když jsem začal zesvětlovat a najednou po chvíli vidím, že místo zesvětlování oživuju původní nástřik a ono to tmavlo - asi jsem začal stříkat to špinavé ředidlo.
Už jsem myslel, že jsem sám, komu se to stalo. Ačkoliv pořád nevylučuju, že je to mýma rukama a nezkušeností s AK barvami. Uvidím, co mi přinese jejich další používání. Nakoupil jsem celou řadu odstínů...
Pracujte pečlivě, nespěchejte, dokonalý vzhled modelu záleží jen na Vás. :)
Uživatelský avatar
David Hényk
Příspěvky: 260
Registrován: 23 čer 2012, 19:57

Re: Davidovy rozestavěné sedmdesátdvojky:

Příspěvek od David Hényk »

Ahoj Víťo, zkoušel jsem teď tu tmavší šedou a ta mi to nedělá. Tak já nevím. Může to být problém určitých pigmentů, který používají :wink:
Jinak ty barvy jsou fajn, nesmrdí moc, pěkně se s nima stříká, teda až tady na tu krpu. Už jsem měl teda i takovou polozaschlou barvu, v sadě na US letadla v Namu. Ani nevím, proč jsem si nekoupil sadu na Řeky od HATAKY, kterou dělají. No, víckrát to potřebovat nebudu, tohle je fakt úlet mimo můj zájem, ale třeba ty odstíny využiju někdy při něčem dalším.
Obrázek
Pojistovak
Administrátor
Příspěvky: 3582
Registrován: 15 říj 2011, 14:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Davidovy rozestavěné sedmdesátdvojky:

Příspěvek od Pojistovak »

David Hényk píše: 12 dub 2023, 07:17 Tak jsem se pomalu posunul ke kamufláži. Dělám to na etapy, nechce se mi šulanovat celej model, ona ta kamo je zespodu i nahoře a tak mám takhle větší kontrolu a dělá se mi to líp.
Nebude znít divně, když řeknu že ty Tvoje šulany miluju?.-)) Precizní práce, mám se co učit.
Uživatelský avatar
ujík
Příspěvky: 1629
Registrován: 18 úno 2012, 16:58
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: Davidovy rozestavěné sedmdesátdvojky:

Příspěvek od ujík »

Zní to divně. :lol:
Uživatelský avatar
Jarek S.
Příspěvky: 1662
Registrován: 20 úno 2012, 11:05

Re: Davidovy rozestavěné sedmdesátdvojky:

Příspěvek od Jarek S. »

Eště divnější by bylo kdyby místo a tam napsal i.
Uživatelský avatar
David Hényk
Příspěvky: 260
Registrován: 23 čer 2012, 19:57

Re: Davidovy rozestavěné sedmdesátdvojky:

Příspěvek od David Hényk »

Tak kamo je komplet i s doplňky. Začíná se to rýsovat :-D
Resize_20230425_083710_0237.jpg
Občas dělám na další verzi Crusaderu od IBG. Pohoda model, doplnil jsem akorát hlavně Master. Zkoušel jsem poprvé v životě filtry :-D Zajímavý, asi by to šlo využít i na letadlech.
Compress_20230425_084417_7450.jpg
Resize_20230425_084159_9611.jpg
Obrázek
Odpovědět Předchozí témaNásledující téma

Zpět na „Stavby“