F4F-4 1/72 Arma.Hobby

Operace Torch

Uživatelský avatar
Víťa Výmola
Příspěvky: 77
Registrován: 07 lis 2021, 12:44

Re: F4F-4 1/72 Arma.Hobby

Příspěvek od Víťa Výmola »

Super motor!

Já doufám, že tím sedákem nějak nemystifikuju. Pořád mi totiž není jasné, jestli opravdu byl součástí sedačky nebo postroje pilota. Sice je na dvou, třech fotkách vidět v sedačce, ale jistý si tím teda opravdu nejsem. :(
Pracujte pečlivě, nespěchejte, dokonalý vzhled modelu záleží jen na Vás. :)
Uživatelský avatar
ujík
Příspěvky: 1629
Registrován: 18 úno 2012, 16:58
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: F4F-4 1/72 Arma.Hobby

Příspěvek od ujík »

To máš fuk, nápad to byl výborný, vypadá to moc pěkně. ;-I
Uživatelský avatar
Víťa Výmola
Příspěvky: 77
Registrován: 07 lis 2021, 12:44

Re: F4F-4 1/72 Arma.Hobby

Příspěvek od Víťa Výmola »

Tak aspoň připomenu, že obal raftu byl takový šedohnědý, ne žlutý.
Pracujte pečlivě, nespěchejte, dokonalý vzhled modelu záleží jen na Vás. :)
Uživatelský avatar
David Hényk
Příspěvky: 260
Registrován: 23 čer 2012, 19:57

Re: F4F-4 1/72 Arma.Hobby

Příspěvek od David Hényk »

To ještě není natřeny Víťo, je to barva tmelu.
Obrázek
Uživatelský avatar
David Hényk
Příspěvky: 260
Registrován: 23 čer 2012, 19:57

Re: F4F-4 1/72 Arma.Hobby

Příspěvek od David Hényk »

Po víkendu s mikrofónem za modelem. Mám vybroušená trup, křídla. V křídlech trubičky 1mm a do nich pak našupu ty kulomety ze sady na Hellcata, i když viditelný budou jen ty krajní. Ostatní moc ne, ale ten pocit že tam jsou!!
Zatmelil jsem Tamiya dvojsložkáčem ten rantl okolo zadní přepážky. Nebudu to mít tak pěkný jako Dava K. ale aspoň tam nebudu mít díru jak do prdele. Ještě to musím přejet smrkem a přestříknout. Pokud budu stavět F4F-3 tak tuhle partii musím víc promyslet.
Dumal jsem jakou barvu použít na vnitřek motorového krytu. Návod říká černá. Tomu se mi nechce věřit, žádná fotka to nepotvrzuje. Našel jsem zmínku o Interior Green. To už mi přijde víc pravděpodobné. Buffala a starší USN mašiny jako třeba F3F to měly v barvě kovu, nebo nástřik hliníkem, což by mi sedělo asi nejvíc.
Taky musím projet podklady jak to bylo s anténami. Furt něco :-D
Compress_20220117_102216_6066.jpg
Obrázek
Uživatelský avatar
Skřivan
Příspěvky: 1865
Registrován: 07 úno 2012, 13:23
Bydliště: Popůvky pod VC Brůna
Kontaktovat uživatele:

Re: F4F-4 1/72 Arma.Hobby

Příspěvek od Skřivan »

Pěkná práce ;-I
Daniel Křivánek
„Můžete s tím nesouhlasit, můžete se dokonce i rozčilovat, ale to je asi tak všechno, co s tím můžete dělat.“
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
ujík
Příspěvky: 1629
Registrován: 18 úno 2012, 16:58
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: F4F-4 1/72 Arma.Hobby

Příspěvek od ujík »

Moc pěkné, Davo. ;-I Já se na rantlík asi vyprdnu.
Uživatelský avatar
Miloš V
Příspěvky: 103
Registrován: 01 led 2022, 11:11

Re: F4F-4 1/72 Arma.Hobby

Příspěvek od Miloš V »

Já se taky na rantlík vyprdnul, ale máš ho hezkej. A nejen ten.
Uživatelský avatar
Jarek S.
Příspěvky: 1662
Registrován: 20 úno 2012, 11:05

Re: F4F-4 1/72 Arma.Hobby

Příspěvek od Jarek S. »

Vzhledem k tomu, že budu mít otevřený prekryt, tak sem ten rantlik naznačil jen barvou. Si nikdo nevšimne, že je trup kratší. 😁
Uživatelský avatar
David Hényk
Příspěvky: 260
Registrován: 23 čer 2012, 19:57

Re: F4F-4 1/72 Arma.Hobby

Příspěvek od David Hényk »

Jarku ale na FM-2 to sedí líp, ne?
Obrázek
Uživatelský avatar
David Hényk
Příspěvky: 260
Registrován: 23 čer 2012, 19:57

Re: F4F-4 1/72 Arma.Hobby

Příspěvek od David Hényk »

Jinak po studiu podkladů a hlavně fotek jsem došel k závěru, že vnitřek krytu motoru může být hlinik, sv.šedá, případně ta interior green. Kde vzali černou, nevím.
Další co mě zaujalo jsou prutové antény, jak na spodku tak na vrchu trupu. Na fotkách jsem našel tu spodní, ty vrchní až na FM-2, takže já přidám tu na spodek. Otázka IFF antény (od výškovky do trupu) se mi nepodařilo spolehlivě rozluštit. Na žádné fotce z operace Torch jsem ji nenašel, ale zase těch fotek co jsem viděl moc není a kvalita taky není moc oslnivá. Ke všemu to lanko je sotva vidět a na některých fotkách jde max tak tušit. Našel jsem fotky jak na F4F-3 tak i na F4F-4, nicméně ne z operace Torch jak už jsem psal. A ještě poslední postřeh, mašiny z Guadalcanalu měly to větší ostruhové kolečko, nevím jestli je to v návodu, ale pro sichr to radši píšu sem. Aspoň to nezapomenu 8-)
Jo a úplně poslední...ty kapky na křídlech z vrchu mají být modré, stejně jako jedna kapka z vrchu na trupu. Pozičky v obloucích jsou klasicky zelená/červená.
F4F_Ranger_Operation_Torch.jpg
Anténa na spodku trupu a pěkný detail kulometů.
F4F_USS_Ranger_Torch.jpg
Horní prutová anténa nejde vidět, pouze pozička a formation light.
Obrázek
Uživatelský avatar
Víťa Výmola
Příspěvky: 77
Registrován: 07 lis 2021, 12:44

Re: F4F-4 1/72 Arma.Hobby

Příspěvek od Víťa Výmola »

David Hényk píše: 17 led 2022, 10:27 Dumal jsem jakou barvu použít na vnitřek motorového krytu. Návod říká černá. Tomu se mi nechce věřit, žádná fotka to nepotvrzuje. Našel jsem zmínku o Interior Green. To už mi přijde víc pravděpodobné. Buffala a starší USN mašiny jako třeba F3F to měly v barvě kovu, nebo nástřik hliníkem, což by mi sedělo asi nejvíc.
Byla tam Grumman světlá šedá, stejná jako v šachtách. Viz. odkaz, co jsem dával v diskuzi.
Pracujte pečlivě, nespěchejte, dokonalý vzhled modelu záleží jen na Vás. :)
Uživatelský avatar
Jarek S.
Příspěvky: 1662
Registrován: 20 úno 2012, 11:05

Re: F4F-4 1/72 Arma.Hobby

Příspěvek od Jarek S. »

David Hényk píše: 17 led 2022, 16:09 Jarku ale na FM-2 to sedí líp, ne?
Jestli myslíš přepážku do trupu, tak sem nemusel použit tmel. Já jen vymaskovál ten kousek trupu, aby to vypadalo, že tam ten rantlík je. Snad 0,4 mm nebude moc.
Uživatelský avatar
ujík
Příspěvky: 1629
Registrován: 18 úno 2012, 16:58
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: F4F-4 1/72 Arma.Hobby

Příspěvek od ujík »

David Hényk píše: 10 led 2022, 12:38 A jako poslední jsem vzal i kryty podvozků od QB. Je to na Airfix, takže uvidíme jak to bude sedět. Vyzkouším to za vás :-D
Davo, už jsi zkoušel ty dekly?
Uživatelský avatar
David Hényk
Příspěvky: 260
Registrován: 23 čer 2012, 19:57

Re: F4F-4 1/72 Arma.Hobby

Příspěvek od David Hényk »

Zdeno zkoušel, jsou kratší na šířku. Ale já je tam dám, protože jsou o mnoho lepší než ty od Army a nějak si mi nechce nic vyrábět. Přilepím je Herkulesem a už jsem poprosil o výrobu QB a je to na dobré cestě. Jak bude QB na Armu, tak je vyměním.
Obrázek
Odpovědět Předchozí témaNásledující téma

Zpět na „Stavby“