Skupinovka Aero MB-200

prusajakub
Příspěvky: 21
Registrován: 30 črc 2012, 00:41

Skupinovka Aero MB-200

Příspěvek od prusajakub »

Tak konecne se to zacina realizovat....

... kazdy kdo se chce pridat tak muze :) budeme jedine radi

jedina podminka je Aero MB-200 idealni je stare KP ale vsichni virobci jsou vytani...

Seznam akteru:
Jakub - Kp 1/72 to stare
Patrik - Kp 1/72 to stare
Mimoriadne Mily Miro - 2x KP Nove a stare
Naposledy upravil(a) prusajakub dne 20 zář 2013, 21:14, celkem upraveno 3 x.
prusajakub
Příspěvky: 21
Registrován: 30 črc 2012, 00:41

Re: Skupinovka Aero MB-200

Příspěvek od prusajakub »

Tak a ted par fotek.

KP jsem si koupil na kitbazaru. Nejdrive jsem se ho snazil vyaukrovat ale pres 550 jsem nesel aspon jsem to nekomu pekne osolil :D, tak nakonec za 350 kc na kitbazaru. Samozrejmne pote jsem nasel na aukru za 250 kup ted ale to uz tak byva :).

Pomerne dlouho jsem cekal na doplnky:
-> Masky eduard
-> Nove obtisku od KP
-> Lepty Extratech

Po 4 tydnech konecne dorazily. Jaka bude kamuflaz zatim vubec netusim ale uz se na model moc tesim. Kdyz mi bylo tak 14 tak jsem ho rozdelal ale byl jsem tak malo zkusenej a model mi moc nelicoval tak jsem to nedokazal dodelat tak ted to bude druhy pokus s novou stavebnici.

Doufam ze vas prida co nejvice a skupinovka bude zajimava :)
P1110523.jpg
P1110525.jpg
P1110527.jpg
P1110529.jpg
P1110531.jpg
Mimoriadne Mily Miro
Příspěvky: 16
Registrován: 20 zář 2013, 21:05

Re: Skupinovka Aero MB-200

Příspěvek od Mimoriadne Mily Miro »

Tak to teda skusim - zacnem az niekedy po 1.10. pretoze som teraz v zahranici a mam objednanu MB 200 od KP Models, zaroven mam vsak aj povodnu od KP - takze asi budem dve naraz stavat ... to je zatial pracovny platonicky plan :D
Dufam, ze vdaka tejto skupinovke to aj dokoncim aj ked vysledok bude asi len priemerny :-/ ...uz mam vymyslene aj zhruba kamo - jedna bude Luftwafe (KP) a druha od KP Models bude cistokrvny francuz...
Pojistovak
Administrátor
Příspěvky: 3582
Registrován: 15 říj 2011, 14:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Skupinovka Aero MB-200

Příspěvek od Pojistovak »

Přidat se k Jakubovi je taková malá modelářská sebevražda. No což, buď se něco naučím nebo spáchám rituální sebevraždu:-)
VladaK
Příspěvky: 87
Registrován: 15 říj 2011, 20:47

Re: Skupinovka Aero MB-200

Příspěvek od VladaK »

Mám tuhle krabici doma už 24 let. Postupně jsem vylámal díly z rámečků. Tak si říkám, že se přidám. Kdo dělá obtisky na Československou verzi?
Pojistovak
Administrátor
Příspěvky: 3582
Registrován: 15 říj 2011, 14:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Skupinovka Aero MB-200

Příspěvek od Pojistovak »

Uživatelský avatar
JohnyShorty
Příspěvky: 9
Registrován: 21 zář 2013, 15:15

Re: Skupinovka Aero MB-200

Příspěvek od JohnyShorty »

Já jsem dostal načatou stavebnici od Jirky Kabourka. Sem tam je něco vylámanýho, něco ubroušenýho, ale je to staré KP. Takže pro mě nostalgie vede. Ale nepřidám se, poněvadž mě straší spousta temelínů na stole a další už by se nevešel. Ale na Vaše stavby se těším, alespoň bude pak podle čeho kopírovat ;-)
Mimoriadne Mily Miro
Příspěvky: 16
Registrován: 20 zář 2013, 21:05

Re: Skupinovka Aero MB-200

Příspěvek od Mimoriadne Mily Miro »

no, podla mna sa kopirovat urcite nebude ;)
iba ak by ste ma brali ako odstrasujuci priklad - takto sa to nerobi :lol:
Uživatelský avatar
klimeji
Příspěvky: 700
Registrován: 26 črc 2012, 16:15
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Skupinovka Aero MB-200

Příspěvek od klimeji »

Máte i nějaké podklady? Nějaký takový téměř scratch bych si taky rád zkusil; MB-200 ve skříni nenajdu, ale pár jiných nostalgických kousků tam je.
Jirka Klimek, architekt :-)
________________
Všechno, co píšu v příspěvcích, jsou mé názory, založené na vlastních zkušenostech a pohledu na věc. Můžete s tím nesouhlasit, můžete proti tomu protestovat, ale to je tak všechno, co s tím naděláte.
CH.E.Winchester, M.A.S.H. píše:Je nezvratitelným nárokem každé lidské bytosti udělat ze sebe vola."
můj stůl a moje zaměstnání
Pojistovak
Administrátor
Příspěvky: 3582
Registrován: 15 říj 2011, 14:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Skupinovka Aero MB-200

Příspěvek od Pojistovak »

Podklady poslu:-)
Mimoriadne Mily Miro
Příspěvky: 16
Registrován: 20 zář 2013, 21:05

Re: Skupinovka Aero MB-200

Příspěvek od Mimoriadne Mily Miro »

Tak čo, už niekto niečo niekam zaťal? Ja som už doma, čakám kým mi dorazí MB od KP models a lepty s maskami co som objednal... (masky sa minuli, maju ich dodat na predajnu tento tyzden, takze by som to mal mat po 1. 10. 2013) .. takze ako som predpokladal, začnem po tomto termíne. :!:
prusajakub
Příspěvky: 21
Registrován: 30 črc 2012, 00:41

Re: Skupinovka Aero MB-200

Příspěvek od prusajakub »

omlouvam se za neaktivitu ale finisoval jsem model na eday (neda mi to prihrat si vlastni polivcicku - 2. misto :D) co nejdriv zacnu a nahraju nejaky fotky jako vykop :)... a kdo se chcete pridat tak mi napiste SZ a ja vas pridam v uvodim prispevku :)
Mimoriadne Mily Miro
Příspěvky: 16
Registrován: 20 zář 2013, 21:05

Re: Skupinovka Aero MB-200

Příspěvek od Mimoriadne Mily Miro »

Uz mam obidva modely na stole, nejake podklady som si zohnal (fotky z webu, L+K kde bol zaujimavy clanok na pokracovanie v Malom letectve spolu s perovym vykresom (r. 1986) ... len teraz este rozmyslam nad farbami - interier licencne vyrabanej MB 200 je jasny - seda (mam svetlo sedu nejaku tamyiu,presny odtien riesit nebudem) ale na Fr. verziu som zatial na rozpakoch - v navode je Humbrol 63 - je to taka nejaka "pieskovo-hneda" tak som mal vazne pochybnosti, ale potom mi odporucili odkaz na nejake forum, kde píšu doslova o "usňovej farbe" .. cize farba vypracovanej kože... takze uvazujem ze najdem nejaky ekvivalent tej H63 v tamiyackej alebo gunzackej škále.
Na povrchovej farbe mi vsak zalezi omnoho viac, takze skuste mi odporucit ktory odtien pouzit?
prusajakub
Příspěvky: 21
Registrován: 30 črc 2012, 00:41

Re: Skupinovka Aero MB-200

Příspěvek od prusajakub »

Asi te zklamu o odstinu moc nevim ... jeste jsem to nestudoval ... podklady mam podobne muzu se zkusit zeptat na fb skupina modelari jestli nekdo nebude vedet :)
Mimoriadne Mily Miro
Příspěvky: 16
Registrován: 20 zář 2013, 21:05

Re: Skupinovka Aero MB-200

Příspěvek od Mimoriadne Mily Miro »

tusim tam som dostal odkaz na google :D
Odpovědět Předchozí témaNásledující téma

Zpět na „Modelářská nostalgie“